پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | باقریان: از شرکت‎های توانمند داخلی درخواست همکاری هم می‎کنیم

تاریخ خبر: // کد خبر: 78718 // // //


باقریان: از شرکت‎های توانمند داخلی درخواست همکاری هم می‎کنیم

غلامرضا باقریان ،عضو هیئت مدیره و معاون عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری این شرکت با شرکت صنایع مخابرات صاایران با بیان اینکه فضای خوبی برای همکاری وجود دارد، گفت: ما در گذشته نیز به بهره‎گیری از محصولات داخلی توجه داشتیم و با توجه به شرایط موجود؛ نه تنها از این موضوع استقبال می‎کنیم، بلکه حتی از شرکت‎های توانمند داخلی درخواست همکاری هم می‎کنیم.


باقریان: از شرکت‎های توانمند داخلی درخواست همکاری هم می‎کنیم
عضو هیئت مدیره و معاون عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری این شرکت با شرکت صنایع مخابرات صاایران با بیان اینکه فضای خوبی برای همکاری وجود دارد، گفت: ما در گذشته نیز به بهره‎گیری از محصولات داخلی توجه داشتیم و با توجه به شرایط موجود؛ نه تنها از این موضوع استقبال می‎کنیم، بلکه حتی از شرکت‎های توانمند داخلی درخواست همکاری هم می‎کنیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، غلامرضا باقریان در این جلسه که امروز 23 خرداد با حضور مدیرکل صاایران و هیئت همراه و همچنین معاون عملیات هوانوردی، مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، مدیرکل ارتباطات و ناوبری هوایی، مدیرکل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی، مدیرکل تدارکات و تامین تجهیزات، معاون کنترل ترافیک هوایی، سرپرس تاداره کل تجهیزات و سامانههای فرودگاهی و جمعی دیگر از مدیران در شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران برگزار شد، افزود: این شرکت تعداد زیادی فرودگاه را تحت پوشش دارد و ما بخش زیادی از تجهیزات مورد نیاز این فرودگاه ها در حوزه فرودگاهی را بومی سازی کرده ایم و از انواع تجهیزات با کیفیتی که در داخل تولید میشود، استفاده میکنیم.

معاون عملیات فرودگاهی با اشاره به اینکه شرکت صاایران میتواند به خوبی در زمینه تهیه و تامین تجهیزات مربوط به روشنایی باند همکاری کند، گفت: در این زمینه با یک مجموعه دانشگاهی نیز در حال همکاری هستیم و آمادهایم بخشی از هزینههای پژوهش و ساخت را هم پرداخت کنیم.

وی ادامه داد: در زمینه شبکههای کامپیوتری نیز با توجه به گستردگی و پراکندگی بالا در سطح فرودگاههای کشور، فضای زیادی برای همکاری وجود دارد.

باقریان با اشاره به اینکه درهمه جای دنیا توسعه تجهیزات و تکنولوژی از بخشهای نظامی آغاز و سپس در بخش سیویل به کار گرفته می شود، گفت: به نظر می آید صاایران به حدی از بلوغ رسیده است که میتواند نیازهای بخش سویل را نیز برآورده کند و این جلسه و تفاهمنامه میتواند فتح بابی برای دست یافتن به نتایجی خوب باشد.

به دنبال حل کردن مسئلهای از مسائل کشور هستیم

در ادامه این نشست، مدیرعامل صاایران نیز اظهار کرد: ما تلاش و سعی خودمان را برای تامین نیازهای کشوری انجام خواهیم داد.

رفیعی با قدردانی از همت، سرعت و جدیت بالای شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در زمینه ایجاد این همکاری و با اشاره به زمینه های امضای تفاهم نامه گفت: تعامل خوبی میان این دو مجموعه به وجود آمده است و جدیت مدیران شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران باعث افزایش انگیزه ما نیز میشود.

وی با تاکید بر اینکه فناوری موضوعی زیرساختی است، گفت: ما یک مجموعه دولتی هستیم. بنابراین خیلی به دنبال کسب انتفاع نیستیم و من نیز  به شخصه به عنوان یک سرباز کوچک آماده خدمت به شرکت شما هستم و در بحثهای ارائه خدمات آزمایشگاهی و تولیدی هرآنچه را در توان داریم، در خدمت شما قرار خواهیم داد و موضوع کسب سود نیست، بلکه حل کردن مسئلهای از مسائل کشور است.

شرط استفاده از محصولات داخلی، داشتن گواهی استاندارد است

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران نیز در ادامه این نشست با اشاره به اینکه در حوزه هوانوردی معمولاً ابداعات و تجهیزات و سامانهها ابتدا در بخش نظامی تولید و به کار گرفته میشود و سپس وارد حوزه غیرنظامی میشود، گفت: البته یک مرز بسیار حساس میان کابری تجهیزات در حوزه نظامی و غیرنظامی وجود دارد و آن هم این که در سطح نظامی ممکن است تجهیزات با درصدی از ریسک به کار گرفته شوند اما در بخش سیویل حتما باید استانداردهای لازم رعایت شود.

سعید اکبری با تاکید براین که در شرکت فرودگاهها هیچ مقاومتی در برابر استفاده از تجهیزات داخلی وجود ندارد، گفت: اگر محصولی داری گواهینامه و تاییدیه رسمی استاندارد باشد، خیال ما برای استفاده از آن راحت خواهد بود. در غیر این صورت، اگر مشکلی بروز کند، مسئولیت عواقب آن برعهده شرکت خواهد بود.

وی با بیان اینکه صاایران و صاشیراز به جایی رسیدهاند که میتوان با اطمینان از محصولات آنها استفاده کرد، گفت: نکته مهم این است که باید هم ما از توانمندیهای شما آگاه شویم و هم شما از نیازهای ما مطله شوید تا بتوانیم در مسیر مشخصی با یکدیگرهمکاری کنیم.

در ابتدای این مراسم نیز مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل به عنوان مسئول پیگیری این تفاهمنامه گفت: این تفاهمنامه در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری و تحقق اهداف کلان دولت با هدف کاهش وابستگی به خارج و حمایت از کالای ایرانی و شرکتهای دانش بنیان و همچنین رفع نیازهای شرکت از طریق بازارهای داخلی میان شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و شرکت صنایع صاایران به منظور همکاری مشترک در زمینه استفاده از دانش و تجربه بومی در طراحی، تولید، تأمین و پشتیبانی تجهیزات فرودگاهی و هوانوردی امضا خواهد شد.

فرشید گلیج با بیان اینکه این تفاهمنامه راهبردی میتواند مسیر روشن و نقشه راه همکاری بلندمدت در انتقال و استفاده از دانش تخصصی بومی را ترسیم کند و شناخت توانمندیها و رفع نیازمندیهای طرفین را به دنبال داشته باشد، گفت: با توجه به توان و ظرفیت بالقوه و بالفعل شرکت صنایع مخابرات صاایران در تأمین برخی از تجهیزات فرودگاههای کشور، شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران به منظور ارتقای سطح ایمنی و مدیریت بهینه شرایط اضطرار و بحران و همچنین عمل به الزامات و اصول پدافند غیرعامل، گامهای موثری برای تأمین نیازهای خود با صنایع داخلی و دانش بنیان برداشته و امیدوار است در به‎روزرسانی و تجهیز امکانات هوانوردی و فرودگاهها نیز از توان داخلی بهره جسته و نقش پیشرو در این مهم را ایفا کند.

گفتنی است این تفاهمنامه امروز،23 خرداد 97، در شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران امضا و مبادله شد.

منبع : شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو