ایرلاین پرس | اعزام بیش از ۲۲ هزار زائر خانه خدا از فرودگاه امام خمینی(ره)

تاریخ خبر: // کد خبر: 79188 // // //


اعزام بیش از ۲۲ هزار زائر خانه خدا از فرودگاه امام خمینی(ره)

اعزام زائران خانه خدا امسال از 20 ایستگاه پروازی صورت می‌گیرد که فرودگاه امام خمینی(ره) با بیش از 22 هزار نفر بیشترین آمار را در پذیرش و اعزام زائران به حج تمتع دارد.


اعزام بیش از ۲۲ هزار زائر خانه خدا از فرودگاه امام خمینی(ره)

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، پروازهای زائران خانه خدا به حج تمتع امسال از 20 ایستگاه پروازی کشور صورت می‌گیرد.

با توجه به تفاهم‌نامه ایران و عراق، از 15 سال گذشته 50 درصد پروازهای حجاج کشورمان به وسیله هواپیمایی ایران و 50 درصد نیز به وسیله هواپیمایی عربستان صورت می‌گیرد.

بر همین اساس اعزام زائران خانه خدا در ایستگاه‌های پروازی اصفهان، اهواز، بیرجند، بندعباس، تهران، شیراز، همدان، کرمان، رشت و یزد از طریق هواپیمایی کشورمان و در ایستگاه‌های پروازی اردبیل، ارومیه، تبریز، زاهدان، ساری، کرمانشاه، تهران، گرگان و مشهد از طریق هواپیمایی عربستان انجام می‌شود.

همچنین با توجه به اینکه تعداد زائران اعزامی از ایستگاه پروازی تهران یعنی فرودگاه امام خمینی(ره) بیشتر از سایر ایستگاه‌های پروازی است، به طوری که 22 هزار و 716 نفر از هشت استان تهران، قم، البرز، قزوین، اصفهان(کاشان)، لرستان، سمنان، مرکزی و زنجان از این فرودگاه به حج مشرف می‌شوند، اعزام زائران در این فرودگاه از طریق دو هواپیمایی ایران و عربستان خواهد بود.

اعزام زائران حج 97 از 27 تیرماه آغاز می‌شود و گروه مدینه اول تا 19 مرداد به مدینه مشرف می‌شوند و گروه مدینه دوم از 8 تا 24 مرداد اعزام خواهند شد.

به گزارش فارس، زائران خانه خدا باید وسایل خود را 48 ساعت قبل از اعزام تحویل مدیر کاوران داده تا مدیر آن‌ها را تحویل فرودگاه دهد. همچنین از خانواده‌های زائران خواسته شده که به دلیل ازدحام جمعیت از حضور در فرودگاه خودداری کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو