ایرلاین پرس | دیده بان شفافیت حق ورود به پرونده‌های قضایی را ندارد

تاریخ خبر: // کد خبر: 79329 // // //


دیده بان شفافیت حق ورود به پرونده‌های قضایی را ندارد

ناصر سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در خصوص پرونده خرید هواپیماهای فلایت چک گفت: اخیرا گزارشی در این رابطه از سوی سازمان دیده‌بان عدالت و شفافیت مطرح شده است اما این سازمان مرجع رسیدگی نیست.


دیده بان شفافیت حق ورود به پرونده‌های قضایی را ندارد

ناصر سراج در خصوص گزارش اخرین وضعیت ورود سازمان بازرسی به موضوع خرید دو هواپیمای فلایت چک و اینکه سازمان دیده بان شفافیت و عدالت گزارشی در رابطه با عدم تخلف منتشر کرده است  آیا تخلفی در این رابطه محرز شده است؟ گفت: دیده‌بان شفافیت و عدالت حق ورود به مسایل قضایی را ندارد.

وی افزود: پرونده را بررسی‌ کردیم و افرادی نیز احضار شدند. گزارش در شرف تکمیل است اما هنوز به دادگاه ارسال نشده است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به سئوال مبنی بر اینکه شنیده شده است اخیرا تعدادی دوتابعیتی و دوشغله در شهرداری تهران شناسایی‌ شدند آیا سازمان بازرسی کل کشور به این موضوع ورود کرده است؟ گفت: به کل مسیله دوتابعیتی ها در کل کشور ورود کردیم.  طبق‌قانون هیچ کسی حق ندارد، از بازنشسته ها و دوتابعیتی ها در سمت های دولتی استفاده کند. به این موضوع ورود کردیم. تعدادی تمکین کردند قطعا پولی که این افراد دریافت می کنند تصرف در اموال است.

به گزارش خبرنگار مهر، هفته گذشته بود که گزارش سازمان دیده بان شفافیت و عدالت درباره پرونده فساد در خرید هواپیماهای فلایت چک امروز در حالی در خروجی یکی از خبرگزاری ها قرار گرفت که سازمان بازرسی کل کشور از پاییز سال گذشته به صورت ویژه به این موضوع ورود کرد و ماحصل ماهها بررسی فنی و تخصصی توسط خبرگان صنعت هوانوردی و مرور اسناد متعدد منجر به تهیه پرونده ای بیش از یکهزار هزار صفحه ای از تخلفات متعددی شد که در فرایند خرید این هواپیماها به وقوع پیوسته است.

خبرگزاری مهر ۲۹ مهرماه سال گذشته با انتشار خبری با عنوان «شکایت شرکت انگلیسی از شرکت فرودگاهها/گران‌خری ۸ میلیون یورویی» از طرح شکایت یک شرکت انگلیسی در سازمان بازرسی کل کشور در اعتراض به فساد مالی در فرایند خرید یک فروند هواپیمای فلایت چک خبر داد.

بازتاب گسترده این خبر در رسانه ها موجب شد بررسی خرید هواپیماهای فلایت چک، بصورت ویژه و گسترده تر از شکایت شرکت انگیسی در دستور سازمان بازرسی کل کشور قرار بگیرد.

یک مقام مسئول در همین ارتباط به خبرنگار مهر گفت: ابعاد گسترده این پرونده از مراحل اولیه خرید اولین فروند هواپیما تا خرید هواپیمای کینگ ایر بطور دقیق در سازمان بازرسی کل کشور طی چند ماه مورد بررسی قرار گرفت و  بیش از یکهزار صفحه مستندات در این خصوص توسط این سازمان جمع آوری گردید.

وی اظهارداشت: در تنظیم این گزارش، از بهترین کارشناسان رسمی دادگستری که در حوزه فلایت چک صاحب نظر هستند و کارشناسانی که نزدیک به سه دهه در صنعت هوانوردی فعالیت داشتند، استفاده شده است

منبع : خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو