ایرلاین پرس | 310 میلیارد ریال برای تکمیل فرودگاه سقز هزینه می شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 79365 // // //


310 میلیارد ریال برای تکمیل فرودگاه سقز هزینه می شود

مدیر فرودگاه های استان کردستان گفت: شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران برای تکمیل ترمینال و باند فرودگاه سقز 310 میلیارد ریال هزینه می کند.


310 میلیارد ریال برای تکمیل فرودگاه سقز هزینه می شود
310 میلیارد ریال برای تکمیل فرودگاه سقز هزینه می شود

خبرگزاری آریا – سنندج – ایرنا – مدیر فرودگاه های استان کردستان گفت: شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران برای تکمیل ترمینال و باند فرودگاه سقز 310 میلیارد ریال هزینه می کند.

محسن سیف زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 210 میلیارد ریال از این مبلغ برای تکمیل باند و سطوح هوایی و 100 میلیارد ریال نیز برای احداث ترمینال فرودگاه هزینه می شود.
وی افزود: مناقصه احداث ترمینال و ساختمان جانبی آن در پایان سال گذشته انجام شد و با مشخص شدن پیمانکار و تجهیز کارگاه، عملیات احداث نیز شروع شده است.
مدیر فرودگاه های استان کردستان تاکید کرد: مناقصه تکمیل باند و سطوح پروازی این فرودگاه نیز هفته گذشته در سایت منتشر شد و تا یک ماه آینده پیمانکار آن مشخص خواهد شد.
سیف زاده یادآور شد: تملیک 15 هکتار اراضی جدید برای این فرودگاه انجام شده و در مرحله تامین اعتبار قرار دارد که پس از تهیه سند مالکیت، به زودی بهای آن به مالکان و کشاورزان ذینفع پرداخت می شود.
وی با اشاره به اینکه اقدامات لازم برای تکمیل فرودگاه سقز با سرعت در حال انجام است ابراز امیدواری کرد در صورت تامین اعتبار این فرودگاه تا 2 سال آینده به بهره برداری برسد.
وی اضافه کرد: عملیات ساخت این فرودگاه از چند سال قبل توسط وزارت راه و شهرسازی شروع شده بود اما تکمیل آن به شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران واگذار شده است.
مدیر فرودگاه های استان کردستان گفت: فرودگاه در دست ساخت سقز با بیش از 30 درصد پیشرفت فیزیکی در پنج کیلومتری جاده سقز – مریوان قرار دارد، طول باند این فرودگاه 2 هزار و 500 متر و عرض آن 45 متر است که برای نشست و برخاست هواپیماهایی در ابعاد ATR72 با ظرفیت 70 مسافر مناسب است.
استان کردستان اکنون فقط یک فرودگاه در شهر سنندج دارد که از فرودگاه های قدیمی ایران است و از سال 1338 پروازهای هواپیمایی ایران ایر در آن برقرار بوده است.
سه شرکت هواپیمایی آسمان، ایران ایر و قشم ایر در برنامه تابستانی این فرودگاه فعالیت می کنند و در طول هفته 11 پرواز (22 پرواز رفت و برگشت) در آن انجام می شود.
3020/9102
انتهای پیام /*

منبع : خبرگزاری آریا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو