ایرلاین پرس | 7 هزار مسافر از خدمات گمرک خراسان جنوبی برخوردار شدند

تاریخ خبر: // کد خبر: 79370 // // //


7 هزار مسافر از خدمات گمرک خراسان جنوبی برخوردار شدند

مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی گفت: در 2 ماهه ابتدای امسال هفت هزار و 373 مسافر ورودی و خروجی فرودگاه بین المللی بیرجند و گمرک ماهیرود از خدمات و تشریفات مسافری امور گمرکی استان برخوردار شدند.


7 هزار مسافر از خدمات گمرک خراسان جنوبی برخوردار شدند
7 هزار مسافر از خدمات گمرک خراسان جنوبی برخوردار شدند

خبرگزاری آریا – بیرجند – ایرنا – مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی گفت: در 2 ماهه ابتدای امسال هفت هزار و 373 مسافر ورودی و خروجی فرودگاه بین المللی بیرجند و گمرک ماهیرود از خدمات و تشریفات مسافری امور گمرکی استان برخوردار شدند.

محمدعلی خاشی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این بازه زمانی به سه هزار و 787 مسافر ورودی و سه هزار و 586 مسافر خارجی در گمرگ ماهیرود و فرودگاه بین المللی بیرجند خدمات گمرکی ارائه شده است.
وی ادامه داد: از این تعداد یکهزار و 437 مسافر ورودی و یکهزار و 292 مسافر خارجی از فرودگاه بین المللی بیرجند بوده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل مسافران ورودی 20 درصد و مسافران خارجی 33 درصد کاهش داشته است.
وی اظهار داشت: همچنین 2 هزار و 350 مسافر ورودی و 2 هزار و 294 مسافر خروجی از گمرک ماهیرود تردد کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل آمار مسافران ورودی 6 درصد کاهش و خروجی 23 درصد افزایش را نشان می دهند.
مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون 13 فقره اظهارنامه وارداتی به ارزش یکهزار و 91 دلار به وزن 101 کیلوگرم تشکیل شده است.
خاشی بیان کرد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد پروانه 550 درصد از نظر ارزش 939 درصد و از نظر وزنی 634 درصد افزایش داشته است.
وی اضافه کرد: عمده اقلام وارداتی به استان را برنج، تجهیزات مربوط به سیستم زهکشی گاز متان، گوسفند، تخم اسپند و گاو تشکیل می دهد که به کشورهای پاکستان، لهستان و افغانستان وارد شده است.
مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی افزود: در 2 ماهه ابتدای امسال 31 دستگاه کامیون به وزن 722 هزار کیلوگرم شامل گوشت مرغ منجمد، روغن موتور، سپر مستعمل و تایر و رینگ مستعمل خودرو و بونکر حمل، گاز مایع، تخم مرغ خوراکی و پارچه ترانزیت شده است.
خاشی اضافه کرد: ترانزیت این اقلام از کشور برزیل، ترکیه، عراق، امارات متحده عربی، جمهوری آذربایجان و چین از طریق گمرک ماهیرود به کشور افغانستان انجام شده است.
وی اظهار داشت: عمده ترانزیت 2 ماهه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد کامیون 74 درصد و از نظر وزن 81 درصد کاهش داشته است.
مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی قبل از این به خبرنگار ایرنا گفت: مجموع کالای صادراتی خروجی از طریق گمرکات استان در 2 ماه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال از لحاظ ارزش 22 درصد افزایش یافت.
خاشی افزود: از کل کالای صادراتی خروجی از طریق گمرکات استان در 2 ماه امسال از نظر ارزش 145 میلیون و 769 هزار و 130 دلار و از نظر وزنی 703 هزار و 16 تن بوده است که از نظر وزنی نیز 9 درصد افزایش را نشان می دهد.
وی اظهار داشت: از این مقدار کالای صادراتی، تعداد 768 فقره اظهارنامه صادراتی به ارزش 32 میلیون و 444 هزار و 463 دلار به وزن 269 هزار و 945 تن صادرات قطعی از گمرکات بیرجند، ماهیرود و گمرک مستقر در بازارچه مرزی ماهیرود تشکیل شد.
وی ادامه داد: این میزان صادرات نسبت به پارسال از نظر تعداد اظهارنامه 28 درصد و از نظر ارزش 2 درصد کاهش ولی از نظر وزنی هشت درصد افزایش داشته است.
اکنون خراسان جنوبی دارای چهار بازارچه مرزی یزدان، گلورده (میل) 73، ماهیرود (میل 78) و دوکوهانه و 2 گمرک بیرجند و ماهیرود است و افغانستان مهمترین شریک تجاری این استان محسوب می شود.
در حال حاضر ماهیرود تنها گذرگاه رسمی خراسان جنوبی با افغانستان است که در 135 کیلومتری شهر سربیشه هم مرز استان فراه افغانستان واقع شده است.
7557* 6054
انتهای پیام /*

منبع : خبرگزاری آریا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو