ایرلاین پرس | عدم تعادل عرضه و تقاضا در سفرهای هوایی

تاریخ خبر: // کد خبر: 79415 // // //


عدم تعادل عرضه و تقاضا در سفرهای هوایی

سیدابوالفضل موسوی بیوکی، نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس دلیل اصلی مشکلات در نرخ پروازها را کمبود هواپیما اعلام کرد و انتقال مسافران هوایی به ریل و جاده را راهکار مناسبی دانست.


عدم تعادل عرضه و تقاضا در سفرهای هوایی

تین‌نیوز | 

نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس دلیل اصلی مشکلات در نرخ پروازها را کمبود هواپیما اعلام کرد و انتقال مسافران هوایی به ریل و جاده را راهکار مناسبی دانست.

به گزارش تین‌نیوز، سیدابوالفضل موسوی بیوکی به عدم تعادل عرضه و تقاضا در سفرهای هوایی اشاره کرد و گفت: کمبود بلیت هواپیما به‌دلیل فقدان هواپیما است و تا زمانی که این محدودیت جبران نشود بهبودی در شرایط حاصل نخواهد شد.

او درباره راهکاری عملی برای وضعیت صنعت هوایی کشور گفت: مقابله با نرخ‌های غیرمنطقی و همچنین هدایت بار و مسافر از خطوط هوایی به ریلی و جاده‌ای از راهکارها است.

نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: با تغییر نوع سفر و وسیله حمل‌ونقل می‌توان تا حدودی از اعمال سلیقه ایرلاین‌ها در نرخ‌گذاری‌های کاذب جلوگیری کرد.

موسوی بیوکی بابیان اینکه ناوگان ریلی کشور نیز نیازمند نوسازی است، گفت: ناوگان ریلی بهترین نوع حمل‌ونقل حتی در سفر طولانی است که می‌تواند به تعدیل نرخ‌ها در سایر شقوق کمک کند.

او درباره نرخ بلیت هواپیما گفت: شناور شدن بلیت هواپیما و خصوصی بودن بسیاری از ایرلاین‌ها دست دولت برای برخورد با نرخ‌های نجومی بلیت هواپیما بسته است.

نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس به لزوم اعمال نظارت دولت اشاره کرد و گفت: نظارت کلی در اداره ایرلاین‌ها و همچنین حد و حدود قیمتی بلیت‌ها لازم است تا فشار مضاعفی بر مردم تحمیل نشود.

به گزارش خانه‌ملت، موسوی بیوکی گفت: اعمال کنترل زیاد برعملکرد خطوط هوایی بخش خصوصی به صلاح نیست.

او در ادامه گفت: محدودیت‌های پیش روی صنعت هوایی کشور اجازه نمی‌دهد که فراوانی و عرضه را به‌قدری بالا ببریم که قیمت کاهش یابد.


منبع : تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو