ایرلاین پرس | 30 درصد پروازهای اردیبهشت ماه از فرودگاه مهرآباد انجام شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 79476 // // //


30 درصد پروازهای اردیبهشت ماه از فرودگاه مهرآباد انجام شد

شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی اعلام کرد: فرودگاه مهرآباد تهران با نشست و برخاست 30.3 درصد پروازها رتبه نخست فرودگاههای کشور در اردیبهشت ماه سال جاری را به خود اختصاص داد.


30 درصد پروازهای اردیبهشت ماه از فرودگاه مهرآباد انجام شد

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، در این ماه 13.7 درصد نشست و برخاست هواپیماهای مسافری در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد انجام شد و فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی (ره) با 10.5 درصد پروازها در رتبه سوم قرار گرفت.
در گزارش شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران فرودگاه بین المللی شیراز با 7.9 درصد نشست و برخاست پروازها رتبه چهارم پرترددترین فرودگاه های کشور را به خود اختصاص داد و فرودگاه بین المللی اصفهان با 5.1 درصد پروازها در رتبه پنجم قرار گرفت.
بر اساس این گزارش، در این ماه فرودگاه بین المللی اهواز با انجام 4.9 درصد پروازها و فرودگاه جزیره کیش با 4.6 درصد نشست و برخاست به ترتیب رتبه های ششم و هفتم فرودگاه های کشور را به خود اختصاص دادند.
در اردیبهشت ماه سال جاری 3.1 درصد نشست و برخاست هواپیماهای مسافری در فرودگاه بین المللی تبریز انجام شده و فرودگاه بندرعباس با انجام 2.6 درصد پروازها در رتبه نهم قرار گرفت.
در این ماه هر یک از فرودگاه های کرمان، زاهدان، قشم، کرمانشاه، آبادان، رشت، عسلویه، بوشهر و یزد بیش از یک درصد پروازها را به خود اختصاص دادند و میزان نشست و برخاست هواپیماها در سایر فرودگاه های کشور کمتر از یک درصد بوده است.
به گزارش ایرنا، به طور متوسط روزانه 400 پرواز از طریق فرودگاه مهرآباد تهران انجام می شود و فرودگاه مشهد با انجام روزانه 250 پرواز و فرودگاه امام با انجام روازنه حدود 150 پرواز در رده های بعدی قرار دارند.
سازمان هواپیمای کشوری نیز اعلام کرده که در اردیبهشت‌ ماه امسال 5776 سورتی پرواز توسط 15 شرکت هواپیمایی داخلی در مهرآباد انجام شد که از این تعداد، 2259 سورتی پرواز با تاخیر انجام شده است.
در ‌این ماه بیشترین پروازها از طریق فرودگاه مهرآباد توسط شرکت هواپیمایی ایران ‌ایر با 840 سورتی پرواز و کمترین آن توسط شرکت هواپیمایی پویا ایر با 27 سورتی پرواز انجام شده است.
اقتصام**1108*2025

انتهای پیام /*


منبع : ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو