ایرلاین پرس | حج سفری خاص است و فرودگاه‎ها یکی از مهمترین ارکان این سفرند

تاریخ خبر: // کد خبر: 80019 // // //


حج سفری خاص است و فرودگاه‎ها یکی از مهمترین ارکان این سفرند

حسین اسفندیاری، قائم مقام مدیرعامل در امور فرودگاه ها در همایش یک روزه سراسری فرودگاه‎های اعزام‎کننده حجاج، سفر حج را به سفری خاص تعبیر کرد که فرودگاه‎ها یکی از مهمترین ارکان آن هستند و باید در ارائه خدمت به حجاج توجه بسیاری زیادی شود.


حج سفری خاص است و فرودگاه‎ها یکی از مهمترین ارکان این سفرند

 

گزارشی درباره همایش یک روزه سراسری فرودگاه‎های اعزام‎کننده حجاج
حج سفری خاص است و فرودگاه‎ها یکی از مهمترین ارکان این سفرند
قائم مقام مدیرعامل در امور فرودگاه ها در همایش یک روزه سراسری فرودگاه‎های اعزام‎کننده حجاج، سفر حج را به سفری خاص تعبیر کرد که فرودگاه‎ها یکی از مهمترین ارکان آن هستند و باید در ارائه خدمت به حجاج توجه بسیاری زیادی شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، حسین اسفندیاری در این همایش که امروز، 29 خرداد، با حضور 19 فرودگاه فعال در عملیات اعزام حجاج به خانه خدا در ساختمان ستاد شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران برگزار شد، گفت: امسال 85 هزار ایرانی به خانه خدا مشرف خواهند شد و نسبت به سال گذشته تعدادی از فرودگاهها کاهش تعداد حجاج و تعدادی نیز افزایش خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه به طور معمول و طبق سالهای گذشته بیشترین اعزام حجاج در سه فرودگاه امام خمینی (ره)، مشهد و اصفهان انجام خواهد شد، گفت: اولین اعزام کاروان زائران خانه خدا از 28 تیر آغاز خواهد شد و تا 24 مرداد ادامه خواهد داشت و پروازهای بازگشت آنها از 3 تا 24 شهریور انجام خواهد شد. به این ترتیب، عملیات اعزام در طول 25 روز و عملیات بازگشت در طول 22 روز انجام خواهد شد.

اسفندیاری با اشاره به اینکه در عملیات حج بر روی فرودگاهها حساسیت خاصی وجود دارد، گفت: تمامی اعزام حجاج 85 هزار نفر است که نسبت به کل اعزام و پذیرش مسافران در سال گذشته که بیش از 60 میلیون نفر بود، رقم بسیار کمی است اما موضوع این است که این سفر شرایط خاصی دارد و برای بسیاری از افراد تنها یک بار در عمرشان رخ می دهد. بنابراین انتظار مردم از این سفر و امکانات فراهم شده برای آن به ویژه در فرودگاهها تفاوت دارد و آنها را مقایسه میکنند.

قائم مقام مدیرعامل در امور فرودگاهها با اشاره به اینکه برای قضاوت درباره روند خدمت رسانی فرودگاههای در عملیات اعزام و پذیرش حجاج و انتخاب بهترین های آنها نیاز به تدوین شاخص ها و گردآوری داده براساس آنها است، گفت: اگر بخواهم درباره عملیات حج سال گذشته اظهار نظر کنم، میگویم که با وجود شرایط خاص در روابط ایران و عربستان و تعطیلی یکساله این پروازها در سال 95 و مبهم بودن وضعیت، فرودگاهها در کل خوب عمل کردند.

وی در پایان با اشاره به اینکه برخی نواقص موجود در فرودگاهها توسط دفتر کیفیت خدمات فرودگاهی و برخی دیگر نیز توسط ناظران گزارش شده است، گفت: با وجود کمبود امکانات در فرودگاهها و وجود برخی عقبماندگیهای تاریخی در توسعه آنها باید در مجموع، قدردان آنها بود و مورد تشویق قرارشان داد.

در ادامه این همایش حمیدرضا سیدی، معاون برنامهریزی نظارت و امور اقتصادی و سعید اکبری، معاون عملیات هوانوردی و رحمتاله فیروزیپور مدیرکل حراست شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران به بیان توضیحات و تذکراتی در مورد بحث بودجه و برنامهریزی، ایمنی و مسائل هوانوردی پرداختند.

گفتنی است در این جلسه مدیران کل فرودگاههای فعال در عملیات حج شامل مشهد، اصفهان، اهواز، شیراز، همدان، گرگان، ساری، تبریز، کرمان، ارومیه، یزد، بیرجند، زاهدان، کرمانشاه، زنجان، بندرعباس، بوشهر و رشت حضور داشتند.

همایش یک روزه سراسری فرودگاههای اعزامکننده حجاج صبح امروز(سه شنبه، 29 خردادماه) با حضور مدیران فرودگاه های اعزام و پذیرش کننده حج در ساختمان ستاد شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران آغاز شد که تا عصر نیز ادامه دارد.

منبع : شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو