ایرلاین پرس | عدم همکاری دو شرکت هواپیمایی با دولت‌ آمریکا در موضوع کودکان مهاجر

تاریخ خبر: // کد خبر: 80300 // // //


عدم همکاری دو شرکت هواپیمایی با دولت‌ آمریکا در موضوع کودکان مهاجر

دو شرکت بزرگ هواپیمایی آمریکایی اعلام کردند از دولت این کشور خواسته اند از هواپیماهای آنها برای انتقال کودکانی که بر اثر سیاست های مهاجرتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از خانواده های خود جدا شده اند استفاده نکند.


عدم همکاری دو شرکت هواپیمایی با دولت‌ آمریکا در موضوع کودکان مهاجر

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، ­دو شرکت بزرگ هواپیمایی آمریکایی اعلام کردند از دولت این کشور خواسته اند از هواپیماهای آنها برای انتقال کودکانی که بر اثر سیاست های مهاجرتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از خانواده های خود جدا شده اند استفاده نکند.
شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز اعلام کرد هیچ اطلاعی از اینکه آیا دولت از هواپیماهای این شرکت برای اجرای سیاست «تحمل صفر» ترامپ استفاده کرده یا خیر ندارد اما تاکید کرد دولت عموما اطلاعات مربوط به مسافران را اعلام نمی کند.
امریکن ایرلاینز اعلام کرد ما به هیچ وجه مایل نیستیم که در امر جدا کردن خانواده ها یا بدتر کسب درآمد از آن دخیل باشیم. ما مطلقا انتظار داریم دولت به درخواستمان احترام بگذارد و از این بابت از آن قدردانی می کنیم.
شرکت هواپیمایی یونایتد ایرلاینز نیز در بیانیه مشابهی از جانب اسکار مونز مدیرعامل خود با اقرار به استفاده از هواپیماهای مسافربری تجاری برای اجرای سیاست «تحمل صفر» دولت، اعلام کرد هیچ اطلاعی از این اقدام دولت نداشته است.
ترامپ روز چهارشنبه اعلام کرد دستوری را امضا می کند که به موجب آن اعضای خانواده های مهاجر در مرز با مکزیک در کنار هم نگه داشته می شوند. این اقدام پس از آن صورت می گیرد که فشار شدید قانونگذاران آمریکایی از هر دو حزب دمکرات و جمهوری خواه به دنبال واکنش شدید افکار عمومی به جدا کردن کودکان مهاجر از خانواده هایشان باعث به تکاپو افتادن دولت آمریکا برای فرار از موج انتقادات شد.

منبع : صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو