ایرلاین پرس | آغاز کنترل بیومتریک مسافران در فرودگاه های آمریکا

تاریخ خبر: // کد خبر: 80363 // // //


آغاز کنترل بیومتریک مسافران در فرودگاه های آمریکا

کنترل ورود و خروج مسافران در فرودگاه ها از طریق بررسی ویژگی های بیومتریک یا زیستی آنان تا به حال تنها در فیلم های علمی – تخیلی رخ می داد، اما این طرح به زودی به واقعیت می پیوندد.


آغاز کنترل بیومتریک مسافران در فرودگاه های آمریکا

فرودگاه بین المللی اورلاندو که شلوغ ترین و پررفت و آمدترین فرودگاه در ایالت فلوریدا محسوب می شود، به اولین فرودگاه در کل ایالات متحده مبدل خواهد شد که از ویژگی های بیومتریک افراد برای کنترل مسافران در مبادی ورودی و خروجی بهره می گیرد.

اداره گمرک و حفاظت از مرزهای ایالات متحده قصد دارد این طرح را در ۱۳ فرودگاه به طور کامل و در ۱۰ فرودگاه تنها در مبادی ورودی اجرا کند. بر همین اساس برای شناسایی دقیق هویت افراد از سیستم تایید ویژگی های چهره اشخاص بهره گرفته می شود.

این سیستم مبتنی بر دوربین هایی است که با بررسی چهره مسافران هویت آنها را مشخص کرده و تایید می کنند. همین امر نیاز به کنترل های امنیتی را کاهش داده و در وقت و هزینه های مسافران صرفه جویی به عمل می آورد. اطلاعات بصری به دست آمده از طریق این تصاویر برای بررسی های بیشتر در اختیار وزارت امنیت داخلی آمریکا هم قرار می گیرد.

مقامات آمریکایی مدعی هستند دقت این سیستم ۹۹ درصد است. دولت ایالات متحده از سال ۲۰۰۲ تحقیقات و بررسی های خود برای استفاده از سیستم های بیومتریک را در فرودگاه های آمریکا آغاز کرده بود.

منبع : خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو