ایرلاین پرس | شرکت هواپیماسازی فرانسوی در پی معافیت از تحریم ایران است

تاریخ خبر: // کد خبر: 80982 // // //


شرکت هواپیماسازی فرانسوی در پی معافیت از تحریم ایران است

مدیر اجرایی شرکت هواپیماسازی «آی.تی.آر» روز چهارشنبه اعلام کرد که تلاش می کند با دریافت معافیت از آمریکا، هواپیماهای سفارش داده شده ایران را در سال جاری میلادی تحویل دهد.


شرکت هواپیماسازی فرانسوی در پی معافیت از تحریم ایران است

به گزارش روز سه شنبه پایگاه اینترنتی روزنامه فرانسوی لوفیگارو، کریستین شرر گفت: پس از توافق برجام در سال 2015 و رفع تحریم های تجاری علیه ایران، شرکت ‘آی.تی. آر’ توافقنامه فروش 20 فروند هواپیما را با تهران منعقد کرد، اما اکنون با خروج آمریکا از توافق هسته ای و بازگشت تحریم ها نمی توان هواپیماها را تحویل داد.
وی افزود: باید برای این تعداد فروند هواپیما مشتری های دیگری پیدا کنیم، اما این موضوع اصلا کار آسانی نیست.
مدیر اجرایی این شرکت هواپیماسازی افزود: قرار بود 12 فروند را اواخر سال جاری میلادی به ایران تحویل دهیم. در مجموع ما برای سال 2018 قرارداد ساخت و تحویل 80فروند هواپیما را منعقد کرده ایم و سهم ایران رقم بزرگی است. البته این کشور تمایل خود را برای تحویل گرفتن هواپیماها اعلام کرده است، اما از آنجا که شرکت های بزرگ ایرباس و لئوناردو سهامدار عمده ما هستند، نمی توانیم موقعیت شرکت خود را به خطر اندازیم.
شرر با این حال ابراز امیدواری کرد بتواند از وزارت خزانه داری آمریکا برای ادامه همکاری تجاری با ایران معافیت بگیرد، هر چند امکان آن را بسیار بعید دانست.
مدیر اجرایی این شرکت هواپیماسازی فرانسوی همچنین مهلت سه ماهه آمریکا برای ساخت و تحویل هواپیماهای سفارش داده شده به ایران را بسیار کوتاه دانست.
به گزارش ایرنا، در پی خروج یکجانبه آمریکا از توافق بین المللی هسته ای 2015، برخی شرکت های اروپایی، اعلام کرده اند از بازار ایران خارج خواهند شد.
رئیس جمهوری آمریکا بارها شرکت های اروپایی همکار طرف های ایرانی را به اعمال فشار و پرداخت جریمه تهدید کرده و کشورهای غربی نیز تلاش می کنند از سد این اقدام ها عبور کنند.
رهبران اتحادیه اروپا و کشورهای مهم عضو این اتحادیه طی هفته های گذشته بارها بر وفاداری خود به اجرای برجام اصرار ورزیده و اعلام کرده اند به هرقیمتی توافق هسته ای با ایران را زنده نگاه خواهند داشت.
اروپایی ها از اینکه می بینند آمریکا برای آنها تعیین می کند در مراودات اقتصادی چگونه رفتار کنند، احساس خوبی ندارند و مقابله با تهدیدها و تحریم های واشنگتن را سنگ محکی برای شناسایی عیار استقلال و حاکمیت اقتصادی خود می دانند.
در تازه ترین واکنش ها به تهدیدهای آمریکا علیه اروپا، برونو لومر وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه پیشنهاد داده تا هزینه احتمالی تحریم‌های ثانویه اقتصادی آمریکا علیه ایران که گریبانگیر شرکت‌های اروپایی می‌شود، از سوی اتحادیه اروپا تأمین شود.
اروپام**9041**1516

انتهای پیام /*


منبع : ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو