ایرلاین پرس | مجوز فرودگاه بین المللی چابهار لغو شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 81001 // // //


مجوز فرودگاه بین المللی چابهار لغو شد

رئیس شورای اسلامی چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: مجوز فرودگاه بین المللی این شهرستان پس از صدور در سال 1395 به دلیل انجام نشدن اقدامات لازم برای تملک زمین، ساخت و انجام تشریفات قانونی در سالجاری توسط شورای عالی فضایی کشور لغو شد.


مجوز فرودگاه بین المللی چابهار لغو شد

معین الدین سعیدی اظهار داشت: چابهار یک شهر بین المللی و دارای ظرفیت های تجاری، ترانزیتی، گردشگری و اقتصادی است.
وی بیان کرد: چابهار نباید بدون فرودگاه بین المللی باشد و سرمایه گذاران و گردشگران داخلی و خارجی برای ورود به این شهرستان از فرودگاه نظامی و بدون امکانات رفاهی و مناسب کنارک واقع در 45 کیلومتری آن استفاده کنند.
سعیدی ادامه داد: در سال های اخیر تلاش های زیادی برای صدور مجوز فرودگاه بین المللی انجام و در سال 1395 این مجوز صادر شد.
رئیس شورای اسلامی چابهار گفت: 2 هزار و 300 هکتار زمین در محدوده پتروشیمی به طرف پلیس راه برای این فرودگاه در نظر گرفته شده بود.
وی خاطرنشان کرد: در طول 2 سال گذشته هیچ اقدامی برای تملک زمین، آغاز عملیات اجرایی و دیگر تشریفات اداری انجام نشده بود که همین علت سبب شد تا مجوز ساخت فرودگاه بین المللی چابهار در سالجاری لغو شود.
رئیس شورای اسلامی شهرستان چابهار تصریح کرد: پس از لغو این مجوز ،سازمان منطقه آزاد چابهار برای حل مشکلات مسافرت هوایی گام هایی را به منظور توسعه فرودگاه نظامی کنارک و ساخت ترمینال در سه راهی کهیر برداشته است.
سعیدی ادامه داد: با این اقدام حدود 13 کیلومتر مسیر فرودگاه به چابهار نزدیک تر می شود.
وی بر پرداخت مطالبات پیمانکاران فعال در آبرسانی سیار، فعال سازی مرز ریمدان و ساخت بیمارستان 540 تختخوابی تاکید کرد.
رئیس شورای اسلامی چابهار بیان کرد: مرز ریمدان این شهرستان پس از افتتاح با گذشت 2 سال غیر قابل استفاده است و حتی یک نفر مرزنشین نمی تواند به راحتی در 2 سوی مرز تردد کند و سرمایه گذاران نیز از جابجایی کالا محروم هستند.
وی تامین آب را مشکل عمده مردم چابهار ذکر کرد و افزود: 400 روستای این شهرستان حتی از سهمیه آب 15 لیتر برای هر نفر در شبانه روز محروم هستند.
سعیدی گفت: شورای اسلامی چابهار بر حسب وظیفه برای پیگیری مطالبات و مشکلات مردم مکاتبات زیادی در کنار سفرهای مختلف به مرکز کشور و دیدارهایی با هماهنگی نماینده مجلس با مسئولان داشته است.
به گزارش ایرنا ،چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران و سرزمین موج و مرجان در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از سه شهر چابهار، پلان و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.


منبع : ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو