ایرلاین پرس | بزرگترین ترمینال حمل و نقل هوایی آسیای مرکزی در «دوشنبه» به بهره‌برداری رسید

تاریخ خبر: // کد خبر: 81252 // // //


بزرگترین ترمینال حمل و نقل هوایی آسیای مرکزی در «دوشنبه» به بهره‌برداری رسید

بزرگترین ترمینال حمل و نقل هوایی در منطقه آسیای مرکزی در فرودگاه بین المللی شهر «دوشنبه» تاجیکستان احداث و مورد بهره برداری قرار گرفت.


بزرگترین ترمینال حمل و نقل هوایی آسیای مرکزی در «دوشنبه» به بهره‌برداری رسید

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، بزرگترین ترمینال حمل و نقل هوایی محموله در منطقه آسیای مرکزی در فرودگاه بین المللی شهر «دوشنبه» تاجیکستان  با سرمایه گذاری ژاپن احداث و مورد بهره برداری قرار گرفت.

مراسم افتتاحیه این ترمینال با حضور «قاهر رسول زاده» نخست وزیر تاجیکستان و «شینی چی کیتائوکا» رئیس سازمان دولتی ژاپن تحت عنوان «جابکا» صورت گرفت.

هدف از راه اندازی این پروژه ارتقاء توسعه اقتصادی و تجارت تاجیکستان از طریق بهبود ایمنی و بهرهوری پرواز و فرود هواپیماها و همچنین بهبود بارگیری محموله‌ها در فرودگاه بین المللی شهر دوشنبه عنوان شده است.

این ترمینال با استفاده از فن آوری‌های پیشرفته ساخته شده و در حال حاضر بزرگترین مرکز در منطقه آسیای مرکزی به شمار می‌رود و در مساحت 3 هزار 986 متر مربع احداث و دارای ظرفیت باری 12 هزار تن محموله در یک سال می‌باشد.

نخست وزیر تاجیکستان در مراسم افتتاحیه این ترمینال از جایکا برای احداث این ترمینال و سایر کمک‌ها در عرصه‌های مختلف این کشور ابراز قدردانی کرد.

وی همکاری‌های تاجیکستان و ژاپن را یکی از اولویت‌های دولت این کشور عنوان کرده و گفت: فعالیت جایکا مورد توجه ویژه مقامات تاجیک قرار دارد و امیدواریم که این سازمان در آینده نیز با «دوشنبه» همکاری را ادامه دهد.

شینیچی کیتائوکا نیز گفت: ترمینال مذکور منجر به تقویت اقتصاد و تجارت تاجیکستان از طریق افزایش بهره‌وری و ایمنی پرواز و همچنین محموله‌های هوایی خواهد شد.

وی با اشاره به عدم دسترسی مستقیم تاجیکستان به راه‌های دریایی افزود: پروژه مذکور مطابق با توسعه استراتژی ملی تاجیکستان در سال 2030 و همچنین تبدیل دادن این کشور به یک خب حمل و نقل و ترانزیتی منطقه می‌باشد.

این نخستین بازدید کیتائوکا از تاجیکستان است و تا 27 ژوئن ادامه خواهد داشت.

انتظار می‌رود در این سفر کیتائوکا با مقامات ارشد دولت تاجیکستان دیدار و در خصوص وضعیت فعلی و چشم‌انداز همکاری‌های نزدیک جایکا با دوشنبه بحث و تبادل نظر می‌کند.

جایکا نام یک سازمان دولتی مستقل بین‌المللی در ژاپن است که در زمینهٔ توسعه به دولت ژاپن و همچنین کشورهای در حال توسعه کمک می‌کند.

در حال حاضر جایکا در تاجیکستان 34 پروژه با بیش از 345 میلیون دلار که 82 میلیون دلار از آن کمک‌های فنی و 263 میلیون بقیه به شکل رانت می‌باشند در حال فعالیت است.

انتهای پیام/ح

منبع : فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو