ایرلاین پرس | تأکید کشور‌های تحریم‌کننده قطر بر ادامه محاصره هوایی این کشور

تاریخ خبر: // کد خبر: 81319 // // // //


تأکید کشور‌های تحریم‌کننده قطر بر ادامه محاصره هوایی این کشور

چهار کشور تحریم‌کننده قطر اعلام کردند حریم هوایی‌شان همچنان به روی پرواز هواپیما‌های قطری بسته می‌ماند.


تأکید کشور‌های تحریم‌کننده قطر بر ادامه محاصره هوایی این کشور

تأکید کشور‌های تحریم‌کننده قطر بر ادامه محاصره هوایی این کشوربه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، چهار کشور تحریم‌کننده قطر (عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر) اعلام کردند بر اساس حق حاکمیتی خود و در چارچوب قوانین بین‌المللی حریم هوایی‌شان همچنان به روی پرواز هواپیماهای قطری بسته می ماند.

چهار کشور تحریم‌کننده قطر پس از اعتراض به تصمیم سازمان بین المللی هوانوردی غیرنظامی (ایکائو) درباره پرونده حریم هوایی این کشورها، قصد دارند این پرونده را به دیوان بین المللی دادگستری ارائه دهند.

با توجه به اینکه کشورهای تحریم‌کننده قطر (عربستان، امارات، بحرین و مصر) قصد دارند تصمیم سازمان بین المللی هوانوردی (ایکائو) بار دیگر در دیوان بین المللی دادگستری بررسی شود، ایکائو بررسی درخواست های قطر را تا زمان صدور حکم این دیوان درباره پرونده یاد شده متوقف خواهد کرد.

همزمان با تصمیم کشورهای تحریم‌کننده قطر برای ارجاع این پرونده به دیوان دادگستری بین المللی، این کشورها بر ادامه حق حاکمیتی خود در مسدود کردن حریم هوایی‌شان بر روی هواپیماهای قطری استفاده می کنند.

منابع خبری گزارش دادند عربستان، امارات، بحرین و مصر پس از آنکه سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی (ایکائو) حاضر نشد ادعاهای این کشورها برای تحریم قطر را بپذیرد، قصد دارند پرونده حاکمیت حریم هوایی را به دیوان بین‌المللی دادگستری ارجاع دهند.

قطر پیشتر به ایکائو درباره اقدام کشورهای عربستان، امارات و بحرین در بستن آسمان خود به روی پروازهای مسافربری قطر شکایت کرده بود.

تحریم‌کنندگان قطر با ادعای اینکه اقدام ایکائو در بررسی درخواست های قطر خلاف قوانین بین‌المللی است، می‌گویند علیه این تصمیم به دیوان بین‌المللی دادگستری شکایت خواهند کرد.

عربستان، بحرین، امارات و مصر از 5 ژوئن 2017 (15 خرداد 96) با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم روابط خود با این کشور را قطع کردند و مرزهای زمینی، دریایی و هوایی با قطر را بستند.

انتهای پیام/

منبع : باشگاه خبرنگاران


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو