ایرلاین پرس | اتخاذ تدابیر در فرودگاه‌های کشور برای جلوگیری از سردرگمی زائران حج

تاریخ خبر: // کد خبر: 81436 // // //


اتخاذ تدابیر در فرودگاه‌های کشور برای جلوگیری از سردرگمی زائران حج

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به بهینه‌سازی زیرساخت‌ها برای انتقال زائران خانه خدا به عربستان، از اتخاذ تدابیری به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت و سردرگمی حجاج در فرودگاه‌های کشور خبر داد.


اتخاذ تدابیر در فرودگاه‌های کشور برای جلوگیری از سردرگمی زائران حج

رحمت‌الله مه‌آبادی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به پروازهای زائران حج تمتع در سال جاری، اظهار داشت: تمامی برنامه‌ها برای فعالیت فرودگاه‌های کشور به منظور انتقال زائران خانه خدا به عربستان انجام شده است.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌هایی برای بدرقه و استقبال از حجاج پیش‌بینی شده است، افزود: در سال‌های گذشته در زمان بدرقه و استقبال از زائران شاهد تجمع و ازدحام جمعیت در فرودگاه‌ها بودیم که در سال‌های اخیر با اصلاح زیرساخت‌ها این مشکلات برطرف شد و امسال نیز با بهینه‌سازی آن‌ها مشکلات احتمالی به حداقل خواهد رسید.

مه‌آبادی با اشاره به اینکه در فرودگاه مهرآباد در چند سال اخیر تنها پروازهای داخلی صورت می‌گیرد، خاطر نشان کرد: امسال نیز پرواز زائران خانه خدا به عربستان در فرودگاه مهرآباد انجام نمی‌شود و تمامی پروازهای زائران تهران و چند استان همجوار دیگر از طریق فرودگاه امام خمینی(ره) صورت خواهد گرفت.

 مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران درباره ترمینال سلام در فرودگاه امام خمینی(ره) نیز گفت: برنامه‌ها برای افتتاح این ترمینال تا مردادماه اجرایی شده است، اما اطلاع دقیقی درباره آماده سازی این ترمینال برای انتقال زائران خانه خدا به عربستان ندارم.

وی با بیان اینکه امسال در فرودگاه‌های کشور تلاش کردیم رفاه حجاج را فراهم سازیم، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه برخی افراد برای نخستین بار سوار هواپیما می‌شوند و ممکن است اطلاعات مناسبی در زمینه پروازها نداشته باشند، در کنار راهنمای متحدالشکل در مسیر، سایتی نیز طراحی و اطلاعات کامل پروازها درج شده است تا حجاج و همچنین افرادی که برای بدرقه یا استقبال آن‌ها به فرودگاه می‌آیند نیز دچار سردرگمی نشده و از ازدحام جمعیت کاسته شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو