ایرلاین پرس | ایرلاین های ایرانی منصف تر از شرکت های هواپیمایی خارجی

تاریخ خبر: // کد خبر: 81608 // // // //


ایرلاین های ایرانی منصف تر از شرکت های هواپیمایی خارجی

بلیت پروازهای خارجی آزاد است و شرکت های هواپیمایی ایرانی نسبت به ایرلاین های خارجی مانند قطر ایرویز، ایرفلوت و مانند آن ها قیمت بسیار پایین تری را اعلام کرده اند.


ایرلاین های ایرانی منصف تر از شرکت های هواپیمایی خارجی

جام جهانی مهمترین رخداد فوتبالی در جهان است که هر 4 سال یکبار، میلیون ها نفر از هواداران تیم ها را به خود جذب کرده و پای تلویزیون میخکوب می کند.
اما هستند بسیاری از کسانی که ترجیح می دهند برای دیدن مسابقه تیم های خود در کشور محل برگزاری این مسابقات سفر کنند تا از نزدیک به حمایت تیم خود بپردازند.
امسال نیز بر اساس قرعه کشی انجام شده این رویداد مهم ورزشی در کشور روسیه برگزار شده است و از آن جایی که تیم ملی ایران نیز در این بازی ها حضور داشت، بسیاری از هموطنان ایرانی تصمیم گرفتند تا برای تشویق یوزهای ایرانی به روسیه سفر کنند از آن جایی که پیش بینی نتیجه بازی های فوتبال کار چندان ساده ای نیست بسیاری از هواداران تیم ملی ایران تصمیم گرفتند تا بلیت سفر خود را به جای 2طرفه، به صورت یکطرفه رزرو کنند تا در صورتی که تیم ملی ایران توانست از گروه خود به مرحله بعدی مسابقات صعود کند، بازی های دور بعدی ایران را از دست ندهند.
از سوی دیگر تعدادی از مسافران نیز تجربه سفرهای خود در ایام این چنینی (مانند تعطیلات نوروز، تعطیلات تابستانی؛سال نوی میلادی و …) را فراموش نکردند و به همین خاطر از همان ابتدا بلیت های خود را به صورت دو طرفه (رفت و برگشت) رزرو کردند تا در هنگام بازگشت با مشکل رو به رو نشوند.
امروز که جام جهانی 2018 روسیه نیز با تمامی فراز و نشیب ها، غم و شادی ها و اشک ها و لبخندها برای تیم ملی فوتبال کشورمان به پایان رسیده است، بسیاری از مسافرانی که بلیط یک طرفه داشتند به دنبال خرید بلیت بازگشت به کشور هستند و موجب شدند تا شرایط به گونه ای رقم بخورد بازار فروش بلیت ایرلاین ها گل آلود شده و ماهیگیری آن ها از سر گرفته شود.
بر طبق آخرین اخبار منتشر شده وجود تقاضای 10 هزار مسافری برای فروش بلیت از مقصد مسکو به تهران موجب شده تا بازار سیاه برای این بلیت ایجاد شود به طوری که در 2 روز گذشته نرخ بلیت پرواز شرکت های داخلی برای این مسیر تا 3 برابر افزایش یافته است.

ایرلاین های ایرانی منصف تر از خارجی ها!
مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در پاسخ به این سوال که چرا نرخ بلیت مسکو- تهران ناگهان 3برابر شده است گفت: بلیت پروازهای خارجی آزاد است و شرکت های هواپیمایی ایرانی نسبت به ایرلاین های خارجی مانند قطر ایرویز، ایرفلوت و مانند آن ها قیمت بسیار پایین تری را اعلام کرده اند.
اسعدی سامانی ادامه داد: از آن جایی که بیشتر پروازهای ایرلاین های خارجی مانند قطر ایرویز، پروازهای اتصالی هستند (یعنی مسافر را از مسکو به دوحه برده و از آنجا به تهران می آورد)، به همین خاطر قیمت بالاتری را از مسافر دریافت می کند.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی تاکید کرد: نرخ تابع قیمت ارز است و ممکن است بر اساس عرضه و تقاضا و قیمت تمام شده برای شرکت های هواپیمایی، ایرلاین ها نرخ بلیت خود را بالاتر برده و یا پایین بیاورند.
مقصود اسعدی سامانی تصریح کرد: در مجموع باید بگویم نرخی که شرکت های هواپیمایی ایرانی ارائه کرده اند نسبت به نرخی که شرکت های خارجی اعلام کرده اند بسیار پایین تر بوده است.
به گفته این مقام مسئول اما قیمت های اعلام شده از سوی شرکت های هواپیمایی مقطعی بوده و طی یکی دو روز آینده تغییر خواهند کرد.
در نهایت باید گفت درست است که نرخ بلیت شرکت های هواپیمایی تابع قیمت تمام شده برای این ایرلاین هاست اما این موضوع که در زمان های پیک سفر مانند تعطیلات نوروزی و یا همین جام جهانی اخیر، قیمت ها ناگهان 3برابر افزایش پیدا کنند و بهانه ایرلاین ها نیر افزایش عرضه و تقاضا و گرانی ارز در کشور باشد، دلیل قانع کننده ای برای مسافری که امروز در مسکو منتظر خرید بلیت و بازگشت به کشور است نیست.
شاید بهتر است تا سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان مرجع اصلی نظارت بر امور ایرلاین ها، نظارت بیشتری بر آن ها داشته باشند زیرا شرایط اقتصادی فعلی کشور و افزایش بی سابقه قیمت ارز و طلا موجب شده تا کشور با بحرانی رو به رو شود که برای حل آن به هماهنگی و اتحاد تمامی نهاد ها با یکدیگر نیاز دارد.

 

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کانال هوانوردی کن نیوز

 


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو