ایرلاین پرس | حضور شرکت‌های هواپیمایی در بازار سرمایه زودهنگام است

تاریخ خبر: // کد خبر: 82131 // // // //


حضور شرکت‌های هواپیمایی در بازار سرمایه زودهنگام است

رضا موسوی، مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران ایرتور از کاهش عمر ناوگان هوایی به نصف پس از دریافت سوخو خبر داد.


حضور شرکت‌های هواپیمایی در بازار سرمایه زودهنگام است

تین‌نیوز | 

مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران ایرتور از کاهش عمر ناوگان هوایی به نصف پس از دریافت سوخو خبر داد.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از نود اقتصادی، رضا موسوی گفت: متوسط عمر ناوگان هوایی ایران ایرتور با هشت فروند هواپیما  25 سال است و پیش‌بینی می‌شود با تحویل هواپیماهای سوخوی خریداری شده، متوسط عمر ناوگان ایران ایرتور به نصف عدد کنونی برسد.

او تصریح کرد: پس از ورود توپولوف‌هایی که درگذشته خود دولت تکلیف کرده بود، دولت تکلیف کرد این هواپیماها زمینگیر شوند که در حال حاضر، به‌غیراز شرکت غیرفعال "ارم"، ایران ایرتور، کاسپین، تابان و کیش هم، همچنان درگیر زمین‌گیر شدن توپولوف‌های خود هستند.

موسوی، توضیح داد که 20 فروند هواپیمای توپولوف درگذشته به شرکت ایران ایرتور داده‌شده است اما یک سال بعدازآن هواپیماها زمین‌گیر شده‌اند و همین امر سبب شده تا ایران ایرتور دارای 400 میلیارد تومان زیان انباشته باشد.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران ایرتور گفت: دولت قبول کرد از محل تهاتر خسارت این تعداد ایرلاین جبران شود که در این صورت، زیان انباشته شرکت‌های هواپیمایی هم از حساب شرکت‌ها خارج خواهد شد.

موسوی به افزایش قیمت ارز اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه 70 درصد هزینه شرکت‌های هواپیمایی به‌صورت دلاری است 25 درصد هزینه‌های جاری ایرلاین‌ها را افزایش داده، حال‌آنکه درامدهای ایرلاین‌ها همچنان ثابت مانده است.

او گفت: شرکت هواپیمایی ایران ایرتور پنجم اردیبهشت‌ماه سال‌جاری در حاشیه نمایشگاه هوایی ایرشو اورآسیا 2018، تفاهم‌نامه خرید ۲۰ فروند هواپیمای سوخو سوپرجت۱۰۰ را امضا کرد و از سال آینده ۲۰ فروند از آن با ظرفیت یک‌صد صندلی به‌مرور به ناوگان هواپیمایی این شرکت اضافه می‌شود.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در ادامه گفت: ارزش این قرارداد یک میلیارد دلار است که از طریق شرکت هواپیمایی و مابقی از طریق فاینانس و همکاری بانک‌های داخلی و خارجی پرداخت خواهد شد.


منبع : تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو