ایرلاین پرس | وزش باد با سرعت ۷۰ کیلومتر برساعت در زابل/ طوفان ادامه دارد

تاریخ خبر: // کد خبر: 82286 // // //


وزش باد با سرعت ۷۰ کیلومتر برساعت در زابل/ طوفان ادامه دارد

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید همراه با گرد و خاک تا روز چهارشنبه در اکثر نقاط استان موجب کاهش دید و کاهش کیفیت هوا می شود


وزش باد با سرعت ۷۰ کیلومتر برساعت در زابل/ طوفان ادامه دارد

علی ملاشاهی اظهار داشت: صبح امروز سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک در محدوده شهرستان زابل به حدود ۷۰ کیلومتر بر ساعت رسید که موجب شد میزان دید افقی در محدوده فرودگاه زابل به ۵ هزار متر کاهش پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه در پی این رخداد علاوه بر کاهش کیفیت هوا، میزان دید افقی نیز کاهش یافت، افزود: این شرایط علاوه بر کاهش دید افقی موجب کاهش کیفیت هوا و اختلال تردد در مسیرهای مواصلاتی منطقه سیستان شده است.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین براساس تحلیل آخرین نقشه های همدیدی و آینده نگری هواشناسی و در ادامه وزش بادهای ۱۲۰ روزه سیستان از امروز تا روز چهارشنبه وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان تشدید می شود.

وی با اشاره به اینکه سرعت وزش باد طی این مدت در این مناطق ۷۰ تا ۸۵ و در ساعات اولیه روز بیش از ۹۰ کیلومتر بر ساعت پیش بینی می شود، افزود: طی این مدت در نواحی مرکزی و نوار شرقی استان علاوه بر افزایش غبار، وزش باد همراه با گرد و خاک با شدت کمتر انتظار می رود.

ملاشاهی با اشاره به اینکه طی این مدت دریای عمان به ویژه در نواحی شرقی مواج است، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته زاهدان با حداقل دمای ۲۰ درجه سانتی‌گراد و دلگان با حداکثر دمای ۴۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای استان بودند.

منبع : خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو