ایرلاین پرس | اتاق بازرگانی نقش کاتالیزور را در حوزه گردشگری دارد

تاریخ خبر: // کد خبر: 82302 // // //


اتاق بازرگانی نقش کاتالیزور را در حوزه گردشگری دارد

مشاور میراث فرهنگی و گردشگری استاندار لرستان گفت: اتاق بازرگانی نقش کاتالیزور در حوزه گردشگری دارد.


اتاق بازرگانی نقش کاتالیزور را در حوزه گردشگری دارد

‌سیروس ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا‌، درباره اینکه بخش خصوصی چگونه می‌تواند به کمک توسعه و رونق گردشگری لرستان بیاید، اظهار کرد: بخش خصوصی در همه زمینه‌ها می‌تواند به کمک رونق گردشگری بیاید، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باید این امکان را برای بخش خصوصی تسهیل کند، بناهای تاریخی قابل واگذاری را با کاربری‌های مشخص به این بخش واگذار کند و بار هزینه‌های آن را از دوش دولت بردارد.

وی ادامه داد: بخش خصوصی در حوزه تورگردانی، آژانس‌های مسافرتی، دفاتر خدمات هواپیمایی، حوزه بوم‌گردی، ساخت هتل‌ها، مسافرخانه‌ها و متل‌ها و… می‌تواند ورود کند و اقدام به سرمایه‌گذاری کند.

‌ابراهیمی خاطرنشان کرد: البته میراث هم باید تسهیلات ارزان قیمت در اختیار این بخش قرار دهد، بخش خصوصی در حوزه روستاهای مقصد گردشگری هم می‌تواند ورود پیدا کند و بخشی از درآمدهای روستایی را تأمین و جوانان روستایی را مشغول به کار کند.

مشاور میراث فرهنگی و گردشگری استاندار یادآور شد: اساساً سیاست‌گذاری گردشگری در تمام دنیا زیرنظر سازمان‌های میراث فرهنگی و گردشگری صورت می‌گیرد و بقیه امور دست بخش خصوصی است.

وی تصریح کرد: بخش خصوصی از این طریق می‌تواند به گردشگری رونق دهد و با ایجاد شغل در راستای درآمد و گردش مالی در این حوزه بازوی توانمند دولت باشد.

ابراهیمی گفت: اتاق بازرگانی خرم‌آباد به عنوان بخش خصوصی فعال ظرف مدت فعالیت خود با حوزه گردشگری لرستان کاملاً آشنا است. بنابراین کمک گرفتن از تجربیات کارشناسان این حوزه ظرفیت ارزشمندی است، هرچند اتاق بازرگانی بیشتر از این هم می‌تواند در حوزه گردشگری اثرگذار باشد، با اثرگذاری بد بازار و ورود سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی، اثرگذاری بر جلسات استان با مدیران متولی و ارتباطان قوی که با مدیریت ارشد استان دارد می‌تواند مشاوره‌هایی به استاندار ارائه داده و مسیر را برای سرمایه‌گذاری روشن‌تر کند. اتاق بازرگانی می‌تواند با انجام این اقدامات نقش یک کاتالیزور داشته و تحرک‌بخشی حوزه گردشگری لرستان باشد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو