ایرلاین پرس | پروازهای خارجی فرودگاه بندرلنگه فعال می‌شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 82533 // // //


پروازهای خارجی فرودگاه بندرلنگه فعال می‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: شهرستان بندرلنگه با توجه به سابقه تاریخی و موقعیت مهمی که دارد باید به پایلوت تجارت با کشور قطر تبدیل شود.


پروازهای خارجی فرودگاه بندرلنگه فعال می‌شود

‌به گزارش ایسنا،‌ رضا مدرس در جلسه ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی شهرستان بندرلنگه با اشاره به سابقه تاریخی شهرستان بندرلنگه، عنوان کرد: بسیاری از مراودات تجاری  در تاریخ استان هرمزگان از مسیر بندرلنگه بوده و این شهر دارای سابقه دیرینه و تاریخی در امر تجارت است.

وی ادامه داد: شهرستان بندرلنگه دارای مردمانی نمونه است و مردم این شهرستان دارای مشارکت بالایی  در پروژه‌های عمرانی در گذشته بوده‌اند  و باید این ظرفیت مجدد احیا شود و به کمک دولت بیاید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان اظهار کرد: متأسفانه از ظرفیت‌های بندرلنگه به‌ویژه مشارکت‌های مردمی آن در مسیر توسعه آن بهره نگرفته‌ایم و در این راه غفلت کرده‌ایم.

وی افزود: توسعه بندرلنگه موضوع بسیار مهمی است که باید نسبت به آن توجه کرد و هر آنچه  نیاز به همکاری استانداری در رابطه با توسعه این بندر باشد معاونت هماهنگی امور عمرانی آماده همکاری است.

مدرس با اشاره به اهمیت تجاری بندرلنگه خاطرنشان کرد: بندرلنگه با توجه به موقعیت مهمی که دارد باید به پایلوت تجارت با کشور  قطر تبدیل شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با اشاره به اهمیت توسعه زیرساخت‌های مخابراتی در شهرستان بندرلنگه، بیان کرد: شرکت مخابرات استان موظف است وضعیت زیرساخت‌های مخابراتی شهرستان بندرلنگه را مورد پایش و ارزیابی قرار دهد و نسبت به رفع  نقاطی که با ضعف زیرساخت روبرو هستند، اقدام کند.

وی خاطرنشان کرد: شرکت مخابرات استان موظف است تا پایان سال نسبت به رفع مشکلات مخابراتی در 20 نقطه از شهرستان بندرلنگه به‌ویژه مناطق روستایی و دورافتاده اقدام کند و نتیجه کار را گزارش کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان تصریح کرد: معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری از طریق وزارت ارتباطات به‌صورت مستمر در حال پیگیری برای رفع مشکلات مخابراتی استان  است و در این راستا شرکت مخابرات از ظرفیت استانداری و وزارت ارتباطات به بهترین نحو ممکن بهره بگیرد.

مدرس با اشاره به اهمیت توسعه راه‌ها در شهرستان بندرلنگه اضافه کرد: تکمیل پروژه‌های راه‌سازی به‌ویژه راه‌های روستایی و اصلی شهرستان موضوعات مهمی است که باید توسط ادارات کل راه  و شهرسازی و اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای  پیگیری شود.

وی با اشاره به اهمیت برق‌رسانی به باغات کشاورزی و مزارع در شهرستان بندرلنگه، بیان کرد: سازمان جهاد کشاورزی و شرکت توزیع برق در قالب یک سازوکار مشخص نسبت به رفع موانع پیش روی توسعه شبکه برق‌رسانی در باغات و مزارع کشاورزی اقدام کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: تکمیل پروژه‌های آب‌رسانی در سطح روستاهای شهرستان بندرلنگه به‌ویژه  تکمیل پروژه آب‌شیرین‌کن‌های شهری و روستای جهت تأمین آب شرب مردم موضوعات بسیار مهمی است که توسط آب و فاضلاب شهری و روستایی استان باید پیگیری شود.

مدرس با اشاره به اهمیت فعال شدن طرح‌های سرمایه‌گذاری، بیان کرد: راکد ماندن سرمایه‌های دولت در پروژه‌های تولیدی قابل‌قبول نیست و طرح‌ها باید سریعاً تعیین تکلیف گردد و از حداقل امکانات باید به بهترین نحو ممکن بهره برد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت نظارت در بودجه دریافتی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از محل ارزش افزود، خاطرنشان کرد: فرمانداران به همراه مدیران دفاتر شهری و امور روستایی استانداری نظارت و حسابرسی دقیقی ‌نسبت به هزینه درآمد شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از محل ارزش‌افزوده داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با تأکید بر حرکت شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به سمت درآمدهای پایدار، عنوان کرد: شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان به درآمدهای حاصل از ارزش‌افزوده اکتفا نکند و به سمت کسب درآمدهای پایدار حرکت کنند تا پیشبرد امور با مشکل مواجه نشوند.

مدرس ادامه داد: شهرداران استان به دنبال ارائه برنامه‌های مدون و عملیاتی برای جذب اعتبارات باشند و تخصیص اعتبارات به شهرداری‌های استان براساس برنامه عملیاتی که به استانداری ارائه می‌کنند، خواهد بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: وجود کارشناس فنی در تمامی بخشداری‌های استان برای نظارت بر پروژه‌های عمرانی دهیاری‌ها ضروری است و دفتر امور روستایی استانداری باید این موضوع را تعیین تکلیف کند.

مدرس با تأکید بر جذب کامل اعتبارات استان و به‌ویژه شهرستان بندرلنگه از محل اعتبارات طرح اشتغال روستایی، افزود: فرمانداران و اداره کل امور روستایی استان به همراه  اداره کل تعاون کار و رفاه استان نسبت به جذب سهمیه استان از محل اعتبارات اشتغال روستایی  که حق مردم استان است اهتمام لازم را به خرج دهند.

وی تصریح کرد: با توجه به  جمعیت روستایی بالایی که  استان برخوردار است هرمزگان باید از بسیاری از استان‌های بزرگ کشور در جذب اعتبارات اشتغال روستایی پیشی بگیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با اشاره به اهمیت گازرسانی به شهرستان بندرلنگه خاطرنشان کرد: هیچ توجیهی از هیچ مدیری برای عدم گازرسانی به شهرستان‌های استان به‌ویژه شهرستان بندرلنگه قابل‌پذیرش نیست و اگر بهانه‌ای دارند به وزارتخانه متبوع خود منعکس کنند و این کوتاهی در این رابطه  از کسی پذیرفته نیست.

وی با اشاره به موقعیت شهرستان بندرلنگه و  نزدیکی با کشورهای حوزه خلیج‌فارس، تصریح کرد: فعال کردن پروازهای فرودگاه بندرلنگه به کشورهای حوزه خلیج‌فارس موضوع مهم و حیاتی برای توسعه این شهرستان است که اداره کل فرودگاه‌های استان باید آن را پیگیری کند و علت نبود پروازهای  خارجی در فرودگاه این شهرستان باید مشخص شود.

مدرس اضافه کرد: سیستم ناوبری فرودگاه شهرستان بندرلنگه  نیازمند بروز شدن و تجهیز به امکانات برای بهبود کیفیت خدمات به مردم و مسافران است که باید در دستور کار اداره کل فرودگاه‌های استان قرار گیرد.

وی در پایان گفت: شهرستان بندرلنگه ظرفیت‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف دارد که نیازمند شکوفایی است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو