ایرلاین پرس | پرواز پاراگلایدرها در آسمان بام ایران با اخذ مجوز امکان‌پذیر شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 82731 // // //


پرواز پاراگلایدرها در آسمان بام ایران با اخذ مجوز امکان‌پذیر شد

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: شیوه‌نامه اخذ مجوز برای پرواز پاراگلایدرها توسط اداره کل ورزش و جوانان استان تنظیم و برای طی مراحل قانونی تحویل دستگاه های مربوطه شود.


پرواز پاراگلایدرها در آسمان بام ایران با اخذ مجوز امکان‌پذیر شد

به گزارش ایسنا، «جعفر مردانی» در جلسه‌ حل مشکلات ورزش هوایی پاراگلایدر اظهار کرد: هدف از این جلسه، ساماندهی و هدفمند کردن این رشته ورزشی برای دریافت مجوز است.

وی افزود: اداره‌کل ورزش و جوانان و انجمن ورزش‌های هوایی در تدوین اساسنامه خود برای اخذ مجوز، تمام موارد از جمله نحوه پرواز، ارتفاع و شعاع پرواز، تاریخ برگزاری برنامه‌های آموزشی و مسابقات در سایت رخ را مدنظر قرار دهد.

مردانی یادآور شد: با توجه به ظرفیت‌های طبیعی و جذابیت این رشته در جذب گردشگر، همه دستگاه‌های مربوطه برای رفع مشکل این رشته ورزشی همیار و همراه یکدیگر باشند.

مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری نیز در این جلسه گفت: امروزه ورزش‌های هیجان‌انگیز از جمله پارگلایدر مورد توجه جوانان قرار گرفته است و با توجه قابلیت‌های استثنایی سایت پروازی رخ، می‌توان برای غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و رونق گردشگری استان بهره جست.

«حمید کریمی» اظهار کرد: این اداره بر قانونمند شدن این رشته ورزشی تأکید دارد و با صدور گواهی نامه برای ورزشکاران این رشته، از وقوع مشکلاتی هم‌چون پرواز بدون مجوز پیشگیری خواهد شد.

کریمی خاطرنشان کرد: برای از سرگیری پرواز در سایت گردنه رخ که یکی از بهترین سایت‌های پروازی در خاورمیانه محسوب می‌شود، همگن بودن و همکاری بین دستگاه‌های دخیل در این امر ضرورت دارد.

وی افزود: اداره‌کل ورزش و جوانان برای ساماندهی و نظام‌مند کردن پرواز پاراگلایدرها تلاش خواهد کرد و امیدواریم مجوزهای لازم از سازمان هواپیمایی و مابقی دستگاه‌ها برای شروع مجدد فعالیت این رشته ورزشی اخذ شود.

کریمی با اشاره به این‌که استان داری 96 خلبان آموزش دیده و 45 خلبان فعال پاراگلایدار است، یادآور شد: با توجه به پروازهای غیرمجاز که در سال‌های اخیر در سایت گردنه رخ اتفاق افتاد، پرواز در این سایت از شهریورماه سال گذشته ممنوع شده است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو