ایرلاین پرس | انجام پروازهای حج تمتع اردبیل از فرودگاه تبریز

تاریخ خبر: // کد خبر: 82739 // // //


انجام پروازهای حج تمتع اردبیل از فرودگاه تبریز

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: باند فرودگاه اردبیل در مرحله‌ی بهسازی است، از این‌رو پروازهای حج تمتع این استان با 850 زائر از فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز انجام می‌شود.


انجام پروازهای حج تمتع اردبیل از فرودگاه تبریز

«مصطفی صفایی» در گفت‌وگو با ایسنا، در این‌باره اظهار کرد: با توجه به این‌که شرکت هواپیمایی سعودی با هواپیمای پهن‌پیکر این پرواز را برعهده دارد و به‌علت بهسازی باند فرودگاه اردبیل نمی‌تواند فرآیند پرواز را در این باند فرودگاهی انجام دهد، از این‌رو پروازهای حج تمتع اردبیل به نزدیک‌ترین باند فرودگاهی(فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز) منتقل می‌شود. 

وی با بیان این‌که پروازهای حج تمتع زائران اردبیلی در 18 و 19 مرداد ماه از فرودگاه تبریز انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: پروزاهای حج تمتع زائران آذربایجان‌شرقی نیز در قالب 11 پرواز با 3500 زائر از 19 الی 24 مردادماه  انجام می‌گیرد. 

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که طی سه ماه‌ اخیر امسال‌ پروازهای «اسپارتا و ازمیر» به پروازهای خارجی فرودگاه شهید مدنی تبریز اضافه شده است، یادآور شد: این پروازها هفته‌ای یکبار از فرودگاه تبریز انجام می‌شوند. 

صفایی با اشاره به این‌که از فرودگاه تبریز به اکثریت مراکز استان‌ها(تهران، مشهد، کیش، اصفهان، کرمان، اهواز، رشت، بندرعباس و…) پرواز داریم، اظهار کرد: شهرهای ترکیه مانند اسپاراتا، انکارا، استانبول، ازمیر، هامبورگ، بغداد،  نجف و مدینه نیز جزو مقاصد خارجی پروازهای فرودگاه تبریز است. 

وی با تأکید بر پیگیری‎های اداره‌کل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی مبنی بر افزایش پروازهای خارجی اظهار کرد: در راستای افزایش پروازهای خارجی با چند شرکت هواپیمایی جلساتی برگزار کرده‌ایم و در این رابطه وعده‌هایی داده شده است. 

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی در این‌باره یادآور شد: به‌علت نوسانات ارزی اخیر این موضوع به طول انجامیده اما پیگیر هستیم تا بتوانیم پروازهای خارجی فرودگاه تبریز را افزایش دهیم. 

انتهای پیام

منبع : ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو