ایرلاین پرس | شش فروند ای تی آر سفارشی ایران تا ماه آینده آماده می‌شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 83050 // // // //


شش فروند ای تی آر سفارشی ایران تا ماه آینده آماده می‌شود

شرکت هواپیماسازی ATR اروپا با بیان این که تا ماه آینده میلادی ۶ هواپیما را آماده تحویل به ایران می کند از دولت ترامپ خواست مانع صدور این هواپیماها به ایران نشود


شش فروند ای تی آر سفارشی ایران تا ماه آینده آماده می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت هواپیماسازی ای تی آر اروپا از دولت ترامپ خواسته مانع از صدور حدود 6 فروند هواپیمای مسافربری منطقه ای به ایران نشود. این شرکت هشدار داده که پایان یافتن قراردادهایی که با مجوز واشنگتن مورد مذاکره قرار گرفته بودند، می تواند به این شرکت زیان مالی جدی وارد آورد.

تحویل هواپیماهای توربوپراپ شرکت ای تی آر به ایران در ماه می و پس از اعلام خروج آمریکا از برجام متوقف شد. شرکت ای تی آر برای ادامه صادرات هواپیماهای خود به ایران به مجوز دولت آمریکا نیاز دارد، زیرا بیش از 10 درصد قطعات این هواپیماها ساخت شرکت های آمریکایی است.

هرچند واشنگتن فرصتی 90 روزه را برای پایان همکاری شرکت های خارجی با ایران تعیین کرده، اما پس از آنکه خزانه داری آمریکا اعلام کرد مجوزهای صادراتی اعطا شده به شرکت های هواپیماسازی را لغو می کند، تحویل هواپیما به ایران متوقف شده است.

کریستین شرر، مدیر شرکت ای تی آر گفت، این شرکت فرانسوی ایتالیایی به دولت آمریکا برای اعطای مجوزهای جدید درخواست داده است تا اجازه دهد تجارت قبلی این شرکت با ایران قبل از ضرب العجل ماه اوت تکمیل شود. شرکت ای تی آر در حال انجام مذاکراتی با خزانه داری آمریکاست.

وی گفت، استدلال ای تی آر این خواهد بود که هواپیماها را «با حسن نیت» و به موجب مجوز دولت آمریکا فروخته و این ممنوعیت جدید برای تحویل بقیه هواپیماها موجب «آسیب جدی» ای تی آر خواهد شد.

به گفته شرر 6 تا 8 فروند هواپیما تا زمان ضرب العجل ماه اوت که از سوی آمریکا تعیین شده است، آماده تحویل به ایران خواهد بود.

لغو قرارداد با ایران موجب عدم تحویل 12 فروند هواپیمای ای تی آر خواهد شد که معادل 15 درصد از کل تولید سالانه این شرکت است. ای تی آر اگر نتواند این هواپیماها را به ایران تحویل دهد باید آنها را با قیمتی پایین تر به مشتریان دیگر بفروشد. به علاوه با توجه به اینکه این هواپیماها با برخی ویژگی های سفارش داده شده از سوی ایران ساخته شده اند که برای هواپیماهای برد کوتاه استاندارد معمولی محسوب نمی شوند، یافتن مشتری جایگزین برای این هواپیماها دشوار خواهد بود. مناطق کوهستانی ایران ایجاد می کند که هواپیماهای سفارش داده شده کپسول های اکسیژن اضطراری بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/205

منبع : تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو