ایرلاین پرس | خرید 80 درصد سهام بخش هواپیماهای تجاری امبرائر برزیل توسط بوئینگ

تاریخ خبر: // کد خبر: 83106 // // // //


خرید 80 درصد سهام بخش هواپیماهای تجاری امبرائر برزیل توسط بوئینگ

بویینگ با خرید 80% سهام بخش هواپیماهای تجاری امبرائر برزیل، پاسخ سهمگینی به خرید سهام برنامه CsSeries بمباردیه کانادا توسط ایرباس رقیب دیرینه خود داد!


خرید 80 درصد سهام بخش هواپیماهای تجاری امبرائر برزیل توسط بوئینگ

بویینگ با خرید 80% سهام بخش هواپیماهای تجاری امبرائر برزیل، پاسخ سهمگینی به خرید سهام برنامه CsSeries بمباردیه  کانادا توسط ایرباس رقیب دیرینه خود داد!

بویینگ با امضای موافقتنامه‌ای، 80% از سهام بخش هواپیماهای تجاری امبرائر را تصاحب می‌کند، 20% دیگر سهام در اختیار شرکت برزیلی باقی خواهد ماند.

دنیس میولنبرگ مدیر اجرایی بویینگ می‌گوید انتظار دارد که این مشارکت راهبردی ارزش قابل توجهی برای مشتریان، کارکنان و سهامداران هر دو شرکت، همچنین برای برزیل و ایالات‌متحده ایجاد کند.

رییس امبرائر نیز این معامله را “مهمترین مشارکت استراتژیک در صنایع هوافضا” توصیف کرد.

بوئینگ می گوید که ارزش بخش هواپیماهای تجاری امبرائر 4.75 میلیارد دلار است، بنابراین 80% سهام ارزشی برابر 3.8 میلیارد دلار خواهد داشت.

شرکت حاصل از این سرمایه‌گذاری مشترک برپایه مدیریت برزیلی‌ها، از جمله رئیس و مدیر اجرایی بومی اداره خواهد شد. بوئینگ بر عملیات و مدیریت شرکت تازه نظارت داشته و کارها به طور مستقیم به میولنبرگ گزارش خواهد شد.

بویینگ می‌گوید: این سرمایه‌گذاری مشترک به یکی از برترین مراکز بوئینگ برای طراحی، ساخت و پشتیبانی از هواپیماهای تجاری تبدیل و به طور کامل به زنجیره تولید و عرضه بویینگ خواهد پیوست. بدین ترتیب امپراطوری بویینگ مجموعه کاملی از هواپیماهای مسافربری از 70 تا بیش از 450 صندلی و همچنین هواپیماهای کارگو ارائه خواهد داد.

افزون بر این، بوئینگ و امبرائر برای ایجاد یک سرمایه‌گذاری مشترک دیگر متمرکز شده‌اند. این سرمایه‌گذاری مشترک در بازاریابی جهانی هواپیمای KC 390 و همچنین مجموعه‌ای از توافقنامه‌های خاص در زمینه‌های مهندسی، تحقیق و توسعه و مدیریت زنجیره تامین‌کنندگان، مزایای متقابل و افزایش قدرت رقابت بوئینگ و امبرائر در بازارهای جهانی خواهد بود.

 

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کانال تلگرامی مرجع هوانوردی پارسی، https://t.me/aerospacetalk/14569


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو