ایرلاین پرس | امسال 85 هزار زائر از سراسر کشور به حج تمتع اعزام می‌شوند

تاریخ خبر: // کد خبر: 83269 // // //


امسال 85 هزار زائر از سراسر کشور به حج تمتع اعزام می‌شوند

علیرضا ندیری، رئیس سازمان حج و زیارت استان آذربایجان غربی گفت: امسال 85 هزار زائر از کل کشور برای حج تمتع راهی سرزمین نور می‌شوند که از این تعداد یک هزار و 845 نفر متعلق به آذربایجان‌غربی است.


امسال 85 هزار زائر از سراسر کشور به حج تمتع اعزام می‌شوند

علیرضا ندیری عصر امروز در همایش هفته حج که با حضور پرشور و معنوی حجاج عازم سال 97 در مصلی امام خمینی ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: یک هزار و 845 نفر همراه با 104 نفر از عوامل اجرایی سازمان، مردادماه امسال راهی بیت‌الله الحرام می‌شوند، تعداد 10 کاروان از اهل تسنن و 11 کاروان از اهل تشیع بوده و در تلاش هستیم که رفاه کامل برای آنان برقرار شود.

وی افزود: تاریخ حرکت حجاج 8 تا 11 مردادماه از فرودگاه ارومیه به جده و از طریق هواپیماهای سعودی بوده که اسکان در مدینه پس از به جا آوردن تمتع است و این به دلیل خرابی‌های موجود در اطراف قبرستان بقیع و حرم مطهر پیامبر(ص) است و همچنین مدت زمان سکونت نیز کمتر خواهد بود.

رئیس سازمان حج و زیارت استان آذربایجان غربی مطرح کرد: با توجه به کاهش ارزش پول ایران در عربستان و قرار گرفتن کشور ما در وضعیت وخیم اقتصادی از حجاج درخواست می شود که تا حد امکان از خارج ساختن پول ایرانی خودداری کرده و همچنین نیازهای مادی خود را از داخل کشور تأمین کنند تا اقتصاد ایران تقویت شود، مساله ارز پرداختی به زوار نیز در حال پیگیری بوده و میزان یورو مورد نیاز نیز به زودی اعلام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: افراد مبتلا به بیماری‌های خاص که مجبور به حمل دارو هستند نسخه دارویی خود را همراه با جعبه اصلی قرص به همراه داشته باشند، چراکه ممکن است داروی فله ای به عنوان ماده مخدر شناخته شود.

منبع : فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو