ایرلاین پرس | 200 خلبان برای شرکت در رقابت های پاراگلایدر ثبت نام کردند

تاریخ خبر: // کد خبر: 83603 // // //


200 خلبان برای شرکت در رقابت های پاراگلایدر ثبت نام کردند

رییس کمیته اجرایی رقابت های بین‌المللی پاراگلایدر شهر سیلوانا از توایع شهرستان ارومیه گفت: 200 خلبان داخلی و خارجی جهت شرکت در این رقابت ها ثبت نام کردند.


200 خلبان برای شرکت در رقابت های پاراگلایدر ثبت نام کردند

به گزارش ایرنا ،«چهارمین دوره رقابت های بین المللی پاراگلایدر سیلوانا از فردا سه شنبه 19 تیر تا 21 ما جاری در این شهر از توابع شهرستان ارومیه برگزار می شود.»
امیر حاتم زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه علاوه بر ورزشکاران داخلی، خلبانانی از کشورهای ترکیه، عراق، افغانستان و جمهوری آذربایجان در این رقابت ها شرکت می کنند، افزود: 160 نفر از شرکت کنندگان مرد و 40 نفر زن هستند.
وی مجموع جوایز نقدی این رقابت ها را 260 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: در بخش مردان 100 میلیون ریال برای نفر نخست، 60 میلیون ریال برای نفر دوم و 30 میلیون ریال برای نفر سوم در نظر گرفته شده است؛ در بخش بانوان نیز به دلیل کم بودن تعداد شرکت کنندگان نسبت به مردان به نفرات اول تا سوم به ترتیب 40، 20 و 10 میلیون ریال اهدا می شود.
وی ادامه داد: مسابقه عکس ورزشی نیز یکی از برنامه های جنبی این رقابت های بین المللی است و جایزه نفر نخست این بخش پنج میلیون ریال، نفر دوم سه میلیون ریال و نفر سوم 2 میلیون ریال خواهد بود.
حاتم زاده با اشاره به اینکه شرکت کنندگان در این رشته ورزشی تمایلی برای اسکان در هتل و تردد به شهر ندارند، گفت: شرکت کنندگان در یکی از مدارس شهر سیلوانا و خانه های برخی از اهالی منطقه اسکان داده می شوند تا به دور از زندگی ماشینی از هوای پاک منطقه لذت ببرند.
وی افزود: سرداور و کمک داور این رقابت ها از تهران به ارومیه سفر کرده است و یکی از کمک داوران آذربایجان غربی نیز در امر قضاوت حضور خواهد داشت.
برپایی چادرهای عشایری و نمایشگاه تولیدات سنتی و صنایع دستی استان از دیگر برنامه های جنبی این رقابت های بین المللی است.
پاراگلایدر، ساده ترین وسیله برای پرواز بشر است و از آنجا که خلبان آن برخلاف هواپیما در کابین قرار ندارد، تجربه شگفت انگیزی از پرواز را برای فرد به ارمغان می آورد.
7156 /3072

انتهای پیام /*


منبع : ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو