پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مهرآباد پرترافیک‎ترین فرودگاه کشور معرفی شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 83814 // // // //


مهرآباد پرترافیک‎ترین فرودگاه کشور معرفی شد

شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اعلام کرد: فرودگاه مهرآباد در خرداد امسال با جابه‎جایی یک میلیون و 207 هزار مسافر پرترافیک‎ترین فرودگاه کشور بوده است.


مهرآباد پرترافیک‎ترین فرودگاه کشور معرفی شد

مهرآباد پرترافیک‎ترین فرودگاه کشور معرفی شدبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، طبق آمار ارائه شده از سوی گروه آمار و اطلاعات هوانوردی و فرودگاهی معاونت برنامه‎ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، فرودگاه‎های تحت مالکیت این شرکت در خرداد، با انجام 33 هزار و451 فروند نشست و برخاست توانسته است حدود سه میلیون و 864 هزار و 913 مسافر را به همراه حدود 37 میلیون کیلوگرم بار و مرسولات پستی جابه‌جا کند.

بر همین اساس در خرداد 97، فرودگاه مهرآباد با 10 هزار و 628 فروند بیشترین نشست و برخاست را به خود اختصاص داده و با جابه‎جایی نزدیک به یک میلیون و 207 هزار مسافر پرترافیک‎ترین فرودگاه بوده است و فرودگاه مشهد با 5268 فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش نزدیک به 730 هزار مسافر، دومین فرودگاه پرترافیک کشور و فرودگاه امام خمینی(ره) با 4061 فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش بیش از 587 هزار مسافر در جایگاه سومین فرودگاه کشور قرار دارد.

در این بین فرودگاه امام خمینی (ره) با ارسال و پذیرش بیش از 11 میلیون کیلوگرم بار و مرسولات در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن مهرآباد با ارسال و پذیرش بیش از هشت میلیون کیلوگرم بار و فرودگاه مشهد با ارسال و پذیرش بیش از 6 میلیون کیلوگرم بار در رتبه‎های بعدی قرار دارند.

طبق این آمار سهم پروازهای داخلی از کل پروازهای خرداد 97، نشست و برخاست 27 هزار و 766 فروند هواپیماست که طی آن بیش از سه میلیون مسافر و نزدیک به 22 میلیون کیلوگرم بار منتقل شده‎است.

با توجه به اینکه تمام پروازهای فرودگاه مهرآباد داخلی است، در این بخش نیز این فرودگاه طبق آمار آمده در بالا، در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن فرودگاه مشهد با 4511 فروند نشست و برخاست، نزدیک به 635 هزار اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش بیش از چهار میلیون و 600 هزار کیلوگرم بار در جایگاه دوم و فرودگاه شیراز با 2503 فروند نشست و برخاست، اعزام و پذیرش بیش از 231 هزار مسافر و ارسال و پذیرش نزدیک به یک میلیون و 700 هزار کیلوگرم بار در جایگاه سوم قرار دارد.

همچنین طبق این آمار سهم پروازهای خارجی خرداد 97، در فرودگاه‎های بین‎المللی تحت مالکیت شرکت فرودگاه‎ها، نشست و برخاست 5685 فروند هواپیما است که طی آن بیش از 773 هزار مسافر اعزام و پذیرش و بیش از 15 میلیون کیلوگرم بار ارسال و پذیرش شده‎است.

در این بخش فرودگاه امام خمینی (ره) با نشست و برخاست 3993 فروند هواپیما، اعزام و پذیرش بیش از 586 هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از 11 میلیون کیلوگرم بار و مرسولات در رتبه نخست قرار گرفته است و پس از آن فرودگاه مشهد با میزبانی 757 فروند هواپیما، اعزام و پذیرش بیش از 95 هزار مسافر و ارسال و پذیرش نزدیک به یک میلیون و 700 هزار کیلوگرم بار و فرودگاه شیراز با نشست و برخاست 292 فروند هواپیما، اعزام و پذیرش بیش از 28 هزار مسافر و ارسال و پذیرش نزدیک به 928 هزار کیلوگرم بار در رتبه‎های دوم و سوم قرار گرفته‎اند.

انتهای پیام/

 

منبع : باشگاه خبرنگاران


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو