ایرلاین پرس | گردشگری مهم‌ترین اولویت توسعه سمنان

تاریخ خبر: // کد خبر: 83848 // // //


گردشگری مهم‌ترین اولویت توسعه سمنان

حشمت‌الله عسکری، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار سمنان گفت: گردشگری در صدر اولویت‌های توسعه استان سمنان قرار دارد و باید به آن توجه شود.


گردشگری مهم‌ترین اولویت توسعه سمنان

حشمت‌الله عسکری صبح امروز در نشستی با فعالان گردشگری استان سمنان با بیان اینکه صنعت، معدن، آموزش عالی و کشاورزی ازجمله اولویت‌های اصلی استان است، اظهار داشت: گردشگری مهم‌ترین اولویت توسعه استان محسوب می‌شود.

وی با تأکید بر لزوم حمایت از بخش گردشگری گفت: فعالان گردشگری استان سمنان باید در قالب یک صنف و تشکل منسجم فعالیت کنند و با هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی این تشکل، می‌توان زمینه دستیابی به دستاوردهای بزرگ در حوزه گردشگری را فراهم کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار سمنان افزود: تمام ظرفیت‌های گردشگری استان سمنان در لوای شعار استان سمنان 1400 مقصدی تازه برای سفر باید منسجم شود.

مشاور استاندار سمنان در امور اقتصادی نیز با تأکید بر اینکه توسعه باید توسط مردم محقق شود، گفت: تشکل‌های قوی مردمی می‌توانند زمینه توسعه همه‌جانبه را فراهم کنند.

محمدتقی کاظمی‌کیا خواستار برنامه‌ریزی برای اجرای طرح‌های نوین گردشگری در استان ازجمله اجرای تاکسی هوایی و … شد و افزود: فعالان حوزه گردشگری استان باید بر روی مزیت‌ها، ظرفیت‌ها و زنجیره خدمات تمرکز کنند.

وی راه‌اندازی فرودگاه سمنان را در جذب مسافر و گردشگر به استان مؤثر دانست و گفت: استان سمنان مزیت‌های زیادی دارد و باید از این مزیت‌ها بهره‌برداری کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان هدف از برگزاری این نشست را انسجام بیشتر، اشتراک دغدغه‌ها و حرکت در مسیر توسعه گردشگری استان عنوان کرد.

محمد جهانشاهی با اشاره به اینکه استان سمنان 1400 مقصدی تازه برای سفر به‌عنوان هدف میان‌مدت توسعه گردشگری استان سمنان تعیین شده است، گفت: برگزاری رویدادهای متعدد و حمایت از فعالان گردشگری برای اجرای طرح‌های نوین ازجمله اولویت‌های این استان برای ترویج و توسعه گردشگری است.

فعالان گردشگری استان سمنان نیز در این نشست خواستار بهره‌برداری هر چه بیشتر از ظرفیت‌های استان ازجمله معادن نمک گرمسار، برپایی نمایشگاه‌های متعدد، راه‌اندازی آموزشگاه گردشگری و … شدند.

 

منبع: فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو