ایرلاین پرس | افزایش 20 درصدی پروازهای گیلان

تاریخ خبر: // کد خبر: 84135 // // //


افزایش 20 درصدی پروازهای گیلان

غلامرضا کریم آقایی، مدیرکل فرودگاه گیلان اعلام کرد: تعداد پروازهای فرودگاه بین المللی سردارجنگل رشت طی سه ماه نخست امسال افزایش و در خرداد ماه، نسبت به دوره مشابه 20 درصد افزایش داشته است.


افزایش 20 درصدی پروازهای گیلان
تعداد پروازهای گیلان 20 درصد افزایش یافت

خبرگزاری آریا – رشت – ایرنا – مدیرکل فرودگاه گیلان اعلام کرد: تعداد پروازهای فرودگاه بین المللی سردارجنگل رشت طی سه ماه نخست امسال افزایش و در خرداد ماه، نسبت به دوره مشابه 20 درصد افزایش داشته است.

غلامرضا کریم آقایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سه ماه نخست سال جاری، یک هزار و 275 سورتی پرواز انجام شد که 438 مورد از پروازهای یادشده در خردادماه امسال انجام شده است.
وی اظهار کرد: همچنین طی مدت یادشده 25 پرواز خارجی به مقصد عتبات عالیات بوده است.
مدیرکل فرودگاه گیلان مجموع پروازهای فرودگاه بین المللی سردارجنگل رشت در زمان حاضر را 112 پرواز در هفته عنوان و اضافه کرد: رتبه این استان در سطح کشور به لحاظ تعداد پرواز، ارتقاء یافته و در جایگاه یازدهم قرار گرفته است.
وی افزود: این استان پیش از آغاز سال جدید در جایگاه پانزدهم کشوری بود که با آغاز فصل گردشگری و افزایش تعداد پروازها به جایگاه یادشده رسیده است.
به گفته کریم آقایی، فرودگاه گیلان به لحاظ زیرساختی آمادگی افزایش تعداد پرواز به دیگر مقاصد داخلی را دارد اما این موضوع نیازمند هم افزایی از سوی دستگاه های اجرایی استان و همچنین دفاتر خدمات مسافرتی است.
فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت سال 1348 در زمینی به مساحت 220 هکتار ساخته شد؛ این فرودگاه تنها فرودگاه گیلان در هفت کیلومتری جاده رشت انزلی ، حدود 15 کیلومتری منطقه آزاد بندرانزلی واقع شده و به سیستم های کمک ناوبری دقیق و ارتباطی مجهز است.
1881 / 2007
انتهای پیام /*

منبع : خبرگزاری آریا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو