تاریخ خبر: // کد خبر: 84390 // // //


روش ارائه ارز مسافرتی اصلاح شود

علی‌اصغر مونسان ،رئیس سازمان میراث‌فرهنگی با اشاره به مخالفت این سازمان با روش ارائه ارز مسافرتی گفت: این روش باید اصلاح شود و در این زمینه مکاتبات متعددی با رئیس بانک مرکزی صورت گرفته است.


روش ارائه ارز مسافرتی اصلاح شود

علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در مورد ارائه ارز مسافرتی افزود: سازمان میراث‌فرهنگی از ابتدا با این روش ارائه ارز مسافرتی مخالف بود، چراکه ارزی که برای تسهیل سفر مردم در نظر گرفته شده زمینه‌ساز سودجویی برخی افراد شده است.

او تصریح کرد: مکاتبات متعددی با رئیس کل بانک مرکزی در زمینه اصلاح این روش انجام شده است، طبق آخرین رایزنی‌ها مقرر شد در هفته پیش‌رو در این زمینه تصمیم‌گیری شود تا زمانی که راه و روش ارائه ارز مسافرتی اشتباه باشد، نظارت مشکلی را حل نمی‌کند، مبانی این سودجویی باید از بین برود چراکه کنترل این تعداد مسافر کار سختی است.

معاون رئیس‌جمهوری با تأکید بر اینکه روش ارائه ارز مسافرتی باید اصلاح شود، افزود: امیدواریم در این هفته راجع‌به موضوع ارز مسافرتی تصمیم‌گیری شود. بهتر است اگر قرار است کمک و مساعدتی صورت بگیرد در حوزه گردشگری ورودی به کشور باشد.

او در ادامه در پاسخ به موضوع تشکیل صف‌های طولانی در فرودگاه‌ها برای گرفتن ارز مسافرتی، افزود: طبیعی است که وقتی مشوق وجود داشته باشد، مطالبه افزایش می‌یابد و در این میان سودجویان هم اختلالاتی  را ایجاد کرده‌اند، البته همه اوقات این‌گونه نیست و بیشتر در زمان پیک سفر شاهد ایجاد صف‌های طولانی برای گرفتن ارز هستیم، با توجه به این شرایط مسافران باید زمانی را برای گرفتن ارز در نظر بگیرند و اگر زمان‌بندی درستی داشته باشند مشکلی نخواهند داشت.

منبع : خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو