ایرلاین پرس | عراق صدور ویزا برای ایرانیان را متوقف کرد؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 85151 // // //


عراق صدور ویزا برای ایرانیان را متوقف کرد؟

روزنامه کویتی الجریده افزود مقامات عراق به ایران اطلاع داده‌اند که توقف صادرات آب و برق به عراق، به “خشم مردمی” منجر شد که امنیت ایرانیان را در عراق تهدید می‌کند. بر همین اساس، عراق تا زمان آرام شدن بحران، ترجیح داد صدور ویزا برای ایرانیان را کمتر کند.


عراق صدور ویزا برای ایرانیان را متوقف کرد؟
عراق صدور ویزا برای ایرانیان را متوقف کرد؟
فرارو– مقامات عراقی به دلیل تنش‌های ناشی از آب و برق در عراق، صدور ویزا برای ایرانیان را بشدت کمتر کرده‌اند.
به گزارش فرارو، همزمان با اوج‌گیری اعتراضات در عراق، روزنامه کویتی الجریده مدعی شد این کشور از پنج‌شنبه گذشته صدور ویزا برای ایرانیان را متوقف کرده، اما از دیروز صدور ویزا را با تعداد “بسیار محدود”، مجددا از سرگرفته است.
به گفته این روزنامه، محدود شدن صدور ویزا برای ایرانیان، باعث مطرح شدن این گمانه‌زنی‌ها در ایران شده که آیا این اقدام در پاسخ به توقف صادرات برق از ایران به عراق است یا اینکه عراق با درخواست آمریکا در خصوص همراهی با تحریم‌های آمریکا علیه ایران موافقت کرده است.
یک دیپلمات عراقی در تهران، تلویحا این گمانه‌زنی‌ها را رد کرده و گفته توقف صدور ویزا ناشی از بروز مشکل در دستگاه تماس سفارت عراق با بغداد است. به گفته این دیپلمات، سفارت کشورش قصد دارد به جای مهر از برچسب‌های غیرقابل جعل استفاده کند.
با این حال، یک منبع دیپلماتیک ایرانی در کربلا، روایت دیگری در این خصوص مطرح کرده است. این منبع گفته “اقدام عراق، یک پیام تهدیدآمیز” بود. منبع ایرانی این روزنامه افزود مقامات عراق به ایران اطلاع داده‌اند که توقف صادرات آب و برق به عراق، به “خشم مردمی” منجر شد که امنیت ایرانیان را در عراق تهدید می‌کند. بر همین اساس، عراق تا زمان آرام شدن بحران، ترجیح داد صدور ویزا برای ایرانیان را کمتر کند.
در همین رابطه، الجریده به نقل از منابع عراقی ادعا کرد، مقامات عراق، چند روز پیش، ۹ ایرانی را به دلیل داشتن گذرنامه جعلی، در فرودگاه بغداد بازداشت کرده‌اند.

منبع : فرارو


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو