ایرلاین پرس | بخش خصوصی محرک توسعه صنعت فرودگاهی

تاریخ خبر: // کد خبر: 85191 // // // //


بخش خصوصی محرک توسعه صنعت فرودگاهی

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، حضور بخش خصوصی را لازمه توسعه صنعت فرودگاهی خواند و گفت: با توجه به اینکه پروازهای خارجی در برخی فرودگاه ها جریان دارد باید بتوانیم با توسعه فرودگاه ها از فرصت ارزآوری استفاده کنیم


بخش خصوصی محرک توسعه صنعت فرودگاهی

سیدابوالفضل موسوی بیوکی در گفت وگویی ، با تاکید بر ضرورت توسعه فرودگاه ها در کشور، گفت: استفاده از توان بخش خصوصی یکی از مهم ترین مولفه هایی است که می تواند به توسعه همه ارکان صنعت و بخش های پرجاذبه از جمله فرودگاه ها بیانجامد.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هر چه حضور دولت در امور عمرانی کم رنگ تر باشد کارها با جدیت بیشتری پیش می رود، افزود: بخش خصوصی می تواند به عنوان محرکی توسعه بنادر، راه، پروژه های عمرانی و غیره را تسریع کند.

بین حمل و نقل هوایی و صنعت فرودگاهی ارتباط نزدیکی وجود دارد

موسوی بیوکی با تاکید بر اینکه بین حمل و نقل هوایی و صنعت فرودگاهی ارتباط نزدیکی وجود دارد، تصریح کرد: اگر حمل و نقل فعالی داشته باشیم باید صنعت فرودگاهی نیز پا به پای آن پرتحرک باشد در غیر این صورت فعال بودن فرودگاه عایده ای برای کشور ندارد.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه برخی از شهرهای کشور اعم از تهران، مشهد، تبریز و غیره بین المللی بوده و پروازهای خارجی دارند، گفت: با توجه به اینکه پروازهای خارجی در برخی فرودگاه ها جریان دارد باید بتوانیم با توسعه فرودگاه ها از این فرصت در جهت ارزآوری استفاده کنیم.

رشد صنعت فرودگاهی در شهرهای بین المللی باید با سرعت بیشتری صورت بگیرد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه رشد صنعت فرودگاهی در شهرهای بین المللی باید با سرعت بیشتری صورت بگیرد، افزود: با توجه به ارتباط متقابل وضعیت فرودگاه ها با تعداد پروازها هر چه فرودگاه در کشور مجهز تر باشد به طور حتم گردشگر بیشتری نیز راغب به حضور در کشور ما خواهد بود.

وی با بیان اینکه فراهم بودن امکانات فرودگاهی یکی از ملزومات ارزآوری در کشور است، تصریح کرد: کشورهای پیشرفته فرودگاه هایی مجهز به بزرگ ترین و معروف ترین فروشگاه های خود را دارند که این خود در درآمدزایی آن ها موثر بوده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه فراهم بودن امکانات زیرساختی در فرودگاه های داخلی اعم از هتل، مراکز خرید و غیره می تواند به افزایش حضور مسافر کمک کند، گفت: زمانی می توانیم بگوییم که صنعت هوایی و فرودگاهی در کشور بدون نقص فعال هستند که همه امکانات مورد نیاز موجود باشد.

حضور بخش خصوصی زمینه ساز تسریع در تکمیل پروژه ها

موسوی بیوکی ادامه داد: لازمه توسعه صنعت فرودگاهی در کشور فراهم کردن زمینه حضور بخش خصوصی و برداشتن موانع از پیش پای آن ها است.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری بخش خصوصی در فرودگاه ها عادیدی بسیاری برای آن ها خواهد داشت، گفت: حذف بوروکراسی اداری یکی از راهکارهایی است که به افزایش مشارکت بخش خصوصی در این حوزه ها کمک می کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه دولت باید سرمایه های خرد موجود در دست مردم را به سمت امور مولد از جمله توسعه صنعت فرودگاهی هدایت کند، افزود: توزیع سرمایه های سرگردان به پروژه های مولد علاوه بر سود دهی به صاحبان سرمایه عامل تسریع در تکمیل آن ها نیز خواهد بود.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دولت باید به توسعه صنعت فرودگاهی به عنوان موضوعی مولد ثروت نگاه کرده و با تشویق بخش خصوصی این حوزه را رونق ببخشد.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبرگزاری مجلس شورای اسلامی خانه ملت

 


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو