ایرلاین پرس | نوسانات ارزی چه مشکلاتی را در زمینه گردشگری ایجاد کرده است؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 86275 // // //


نوسانات ارزی چه مشکلاتی را در زمینه گردشگری ایجاد کرده است؟

با وجود نوساناتی که در چند هفته گذشته در ارز به وجود آمده است، برخی از آژانس‌های مسافرتی در قبال معرفی تورهای قیمت پایین به مشتریان خود، از آن‌ها ارز دریافت می‌کردند.


نوسانات ارزی چه مشکلاتی را در زمینه گردشگری ایجاد کرده است؟

درحال حاضر شرایطی در خرید و فروش ارز وجود دارد که مسافران نمی‌توانند ارز مورد نیاز خود را از طریق سامانه نیما تهیه نمایند.

علی سنگینیان، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران درباره وضعیت ارز گفت:

با وجود نوساناتی که در چند هفته گذشته در ارز به وجود آمده است، برخی از آژانس‌های مسافرتی در قبال معرفی تورهای قیمت پایین به مشتریان خود، از آن‌ها عرض دریافت می‌کردند.

تا پیش از اجرای سیاست‌های ارزی جدید، در ماه‌های پایانی سال گذشته و فروردین امسال، بسیاری از مردم به بهانه تهیه ارز مسافرتی در مقابل صرافی‌ها صف می‌کشیدند و حتی مقررات سختگیرانه‌ای مانند ممهور به ویزا، افزایش قیمت عوارض خروج و بلیت مسافرتی نیز مانع ادامه این روند نشد. تا اینکه در نهایت در شامگاه ۲۰ فروردین، دولت سیاست ارزی خود را تغییر داد.

بر اساس این دستورالعمل جدید، پرداخت ارز مسافرتی به صورت اسکناس به مسافران هوایی به مقصد جمهوری آذربایجان، ارمنستان، استونی، بلاروس، لتونی، لیتوانی، گرجستان، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی، روسیه، تاجیکستان، ترکمنستان، اوکراین، ازبکستان، ترکیه، افغانستان، بحرین، قطر، کویت، پاکستان، عمان، امارات متحده عربی و قبرس به مبلغ ۵۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها انجام شده، و ارز مورد نیاز زائران عتبات عالیات نیز به دینار و به مبلغ ۲۵۰ هزار دینار عراقی تعیین شده بود.

در طول سه ماه گذشته یعنی از ۲۱ فروردین تا ۲۳ تیر ماه ۹۷، در مجموع معادل ۳۱۲ میلیون دلار ارز مسافرتی تخصیص یافته است، در حالی که ارز تخصیصی برای واردات خودرو که به موضوعی جنجال برانگیز تبدیل شده بود، ۱۲۰ میلیون و ۸۴۵ هزار و ۸۴ یورو ارز دولتی بود.
منبع : کجارو


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو