پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | نصب گسترده اسکنرهای پیشرفته چمدان در فرودگاه های آمریکا

تاریخ خبر: // کد خبر: 87927 // // //


نصب گسترده اسکنرهای پیشرفته چمدان در فرودگاه های آمریکا

اداره امنیت حمل و نقل آمریکا از آغاز استفاده از سی تی اسکنرهای پیشرفته در تعداد زیادی از فرودگاه های امریکا خبر داده است. استفاده آزمایشی از این اسکنرها از اواخر سال قبل میلادی آغاز شده بود.


نصب گسترده اسکنرهای پیشرفته چمدان در فرودگاه های آمریکا

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از انگجت،اداره امنیت حمل و نقل آمریکا از آغاز استفاده از سی تی اسکنرهای پیشرفته در تعداد زیادی از فرودگاه های امریکا خبر داده است. استفاده آزمایشی از این اسکنرها از اواخر سال قبل میلادی آغاز شده بود.

اولین بار این اسکنرهای غول پیکر در فرودگاه های بین المللی اسکای هاربر فونیکس و لوگان بوستون نصب شدند. از جمله فرودگاه هایی که به اسکنرهای یادشده مجهز شده اند می توان به فرودگاه های جان اف کندی نیویورک، بالتیمور واشنگتن، لس آنجلس و شیکاگو اشاره کرد.

این اسکنرها محتوای داخل چمدان ها و ساک را با وضوح و شفافیتی بی سابقه نشان می دهند و بسیار دقیق تر از دستگاه های اشعه ایکس عادی هستند. علاوه بر این تصاویری که در این اسکنرها نمایش داده می شوند قابل چرخش به طور 360 درجه هستند و لذا یافتن اشیای مشکوک در آنها ساده تر است.

در آینده این اسکنرها قابلیت بررسی دقیق لپ تاپ ها و مایعات را هم خواهند داشت و لذا نمایش و بررسی جداگانه آنها در بخش امنیتی فرودگاه لزومی نخواهد داشت. قرار است تا پایان سال 2018 تعداد 40 اسکنر در فرودگاه های مختلف آمریکا نصب شود و تعداد این اسکنرها تا سال 2019 به 145 دستگاه افزایش می یابد.

انتهای پیام/

منبع : فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو