ایرلاین پرس | هواپیماها و کشتی‌ها هم معاینه فنی دریافت می‌کنند

تاریخ خبر: // کد خبر: 88219 // // // // //


هواپیماها و کشتی‌ها هم معاینه فنی دریافت می‌کنند

زندی، سرپرست دفتر هوای اقلیم محیط زیست : دریافت معاینه فنی برای هواپیما و کشتی‌ها هم جدی شده و آن ها مکلف هستند معاینه فنی دریافت و سازمان محیط زیست در این زمینه نظارت می‌کند.


هواپیماها و کشتی‌ها هم معاینه فنی دریافت می‌کنند

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، زندی سرپرست دفتر هوای اقلیم محیط زیست در جمع مدیران معاینه فنی گفت: معاینه فنی خودرو بسیار مهم است، اواخر دهه هشتاد طرح جامع کاهش آلودگی هوای تهران مطرح شد و یکی از محورهای آن بحث معاینه فنی خودرو بودد. 

وی افزود: با اجرای طرح کاهش آلودگی هوا، معاینه فنی رونق پیدا کرد و در چند سال گذشته شرایط تغییر کرده است. 

به گفته زندی، در گذشته برگه معاینه فنی در کنار خیابان به فروش می‌رسید و در حال حاضر این مشکل برطرف شده است. 

سرپرست دفتر هوای اقلیم محیط زیست با بیان اینکه اقدامات خوب محیط زیستی صورت گرفته است، گفت: ما نیز در بحث معاینه فنی حدود مجاز را سخت‌گیرانه‌تر کرده‌ایم و  در خصوص کاتالیست خودروها دقت بیشتری به خرج می‌دهیم. 

وی با بیان اینکه ۱۰ درصد آلودگی هوا از طریق معاینه فنی کاهش می‌یابد گفت: تعدادی از کلان‌شهرهای کشور درگیر آلودگی هوا هستند و باید معاینه فنی برای کاهش آلودگی هوا جدی گرفته شود.

زندی با اشاره به برگزاری جلسات کارگروه آلودگی هوا گفت: در این جلسات نه تنها موضوع معاینه فنی بلکه موضوعات دیگر هم مطرح می‌شود. 

زندی ادامه داد: بعد ازقانون هوای پاک و الزامات معاینه فنی برای خودروی سواری معاینه فنی برای هواپیماها و کشتی‌رانی نیز جدی شده و  مکلف هستند که آنها هم معاینه فنی بگیرند و سازمان محیط زیست در این زمینه نظارت می‌کند. 

سرپرست دفتر هوای اقلیم محیط زیست با تأکید بر بازنگری آئین‌نامه معاینه فنی گفت: با این کار وظایف سازمان‌ها شفاف‌تر و مشخص‌تر می‌شود. 

زندی تأکید کرد: در سال گذشته یک میلیون و ۶۰۰ هزار خودرو به مراکز معاینه فنی مراجعه کردند که تعدادی از آنها رد شدند، اما به شهرستان‌ها رفته و در آنجا معاینه فنی گرفتند، باید دادن معاینه فنی در استان‌ها هم سختگیرانه‌تر شود. 

انتهای پیام/

منبع : فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو