پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کاربرد فناوری‌های جدید در نظارت بر تحریم‌های OFAC آمریکا

تاریخ خبر: // کد خبر: 88769 // // // //


کاربرد فناوری‌های جدید در نظارت بر تحریم‌های OFAC آمریکا

تحریم فلزات شامل فولاد و آلومینیم و مس و طلا و… از فردا دوشنبه شروع می‌شود و شرکت‌های ایرانی به دنبال دور زدن آن بوده و 380 نفر پرسنل وزارت دارایی آمریکا (OFAC) نیز به دنبال راهکارهای مقابله با آن! برای شناسایی ماهیت تحریم و راهکارهای مقابله، در حال مشاوره با یک وکیل خبره در لندن هستیم… برخی موارد عمومی قابل انتشار بشرح زیر است:


کاربرد فناوری‌های جدید در نظارت بر تحریم‌های OFAC آمریکا

تحریم فلزات شامل فولاد و آلومینیم و مس و طلا و… از فردا دوشنبه شروع می‌شود و شرکت‌های ایرانی به دنبال دور زدن آن بوده و 380 نفر پرسنل وزارت دارایی آمریکا (OFAC) نیز به دنبال راهکارهای مقابله با آن!

برای شناسایی ماهیت تحریم و راهکارهای مقابله، در حال مشاوره با یک وکیل خبره در لندن هستیم… برخی موارد عمومی قابل انتشار بشرح زیر است:

1- با توجه به حضور اتحادیه اروپا در برجام، اقدامات شرکت‌های ایرانی در مقابله با تهدید OFAC بر این ناحیه متمرکز باشد… قوانین ترکیه و عمان و دبی و گرجستان در مقابل تهدید آمریکا قدرت تحمل ندارد.

2- تحریم آمریکا این بار تنها تولیدکنندگان شمش فولاد و مس و آلومینیم را تهدید نکرده و … بلکه کل زنجیره را هدف‌گیری نموده (شامل گندله … آهن اسفنجی، سنگ آهن … آلومینا و مواد واسطه ای مصرفی…) و استفاده از واژه Supply توسط OFAC هدفدار است … لذا شرکت‌های درگیر مسائل تحریم، این بار طیف وسیعتری را شامل می‌شوند.

3- مدیران و اعضای هیات مدیره سازمان‌ها و شرکت‌های فهرست OFAC، مشمول محدودیت معاملات هستند و شرکت‌های خارجی بزرگ در صورت تبعیت از تحریم‌ها، مجاز به امضای تفاهم نامه و قرارداد که یک‌طرف آن این مدیران هستند، نخواهند بود… مگر اینکه اثبات شود بیزینس مدنظر غیر مرتبط با “موضوع تحریم” است.

4- شرکت@هایی که یکی از سهامداران آن در فهرست OFAC قرار دارد، می‌توانند مشمول تحریم شوند، بخصوص اگر سهامدار فوق “غالب و توان معرفی عضو هیات مدیره یا کنترل مدیریتی” داشته باشد! … لذا بنگاه ها با هدف دوری از اثرات تحریم، به این موضوع توجه ویژه نمایند.

5- نظارت OFAC بر اجرای تحریم بسیار متفاوت از فرایند 4 سال قبل است … انقلاب فناوری همانگونه که در سایر بخش‌ها اثرگذار بوده، در نحوه نظارت آمریکا نیز تاثیر فوق العاده داشته است… اوفک امروز با استفاده از نرم افزار و سخت افزار و تجربه، همزمان با شرکتها… تحولات درون بنگاه‌ها و پرسنل آن را بصورت زنده On-Line زیر نظر دارد و قبل از اقدام شرکت‌ها، واکنش نشان می‌دهد! این قابلیت شامل تغییر دارایی و حساب های بانکی افراد در کشورهای دنیا که با ایران ارتباط دارند نیز می‌شود … لذا شرکت‌ها به منظور دوری از تحریم‌ها، نیازمند روش‌های نوین و متفاوت از گذشته خواهند بود.

تجربه متفاوت این دور تحریمها مشهود و مورد تایید ما نیز می‌باشد… به این 3 نمونه واقعی توجه کنیم:

◊ در هنگام پرداخت پول خرید الکترود گرافیتی به تولیدکننده هندی، اوفک با رصد آنلاین موضوع، قبل از رسیدن پول به حساب شرکت تولیدکننده، با بانک تماس می‌گیرد و دستور برگشت پول به آلمان را می‌دهد!
◊ مانیتورینگ کشتی ها آنلاین صورت می‌گیرد و از پهباد هم بهره گیری می‌شود … تصاویر و گزارش‌های مسیر و رفتار کشتی های ایران در آب‌های بین المللی در برخی وب سایت‌ها بعنوان اخطار منتشر شده که بایستی مراقب بود!
◊ در حداقل 2 مورد که مدارک آن در اختیار است، اقدام به حک اکانت Gmail و WhatsApp خریدار-فروشنده کرده و اقدام به تغییر حساب بانکی نموده به گونه ای که مسیر انتقال پول صادرکننده ایرانی عوض شده و پول به حساب شخص سوم منتقل شده است که موضوع به اطلاع پلیس فتا رسانده شده است.

 

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از کانال تلگرامی کامودیتی، https://t.me/commodities/8732


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو