ایرلاین پرس | خوداتکایی کشور در زمینه تعمیر و نگهداری انواع هواپیما

تاریخ خبر: // کد خبر: 89183 // // // //


خوداتکایی کشور در زمینه تعمیر و نگهداری انواع هواپیما

دبیر ستاد توسعه هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در حال حاضر ایران در زمینه تعمیر و نگهداری انواع هواپیماها به خوداتکایی رسیده است.


خوداتکایی کشور در زمینه تعمیر و نگهداری انواع هواپیما

به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، منوچهر منطقی یکی از موفقیت‌هایی را که کشورمان پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دست آورده است، توسعه و پیشرفت صنعت تعمیر و نگهداری انواع هواپیماهای نظامی، تجاری و بالگرد‌ها عنوان کرد و اظهار داشت: کشور از قابلیت ارائه و صدور خدمات تعمیر و نگهداری هواپیما به کشورهای منطقه برخوردار است.
به گفته منطقی، بسیاری از کشور‌های جهان در حوزه طراحی و ساخت پهپاد خوداتکا نیستند و اگر پهپادی را طراحی می‌کنند، عمده اجزای آن را از سایرکشورها تهیه کرده‌اند، اما ایران در این بخش به خوداتکایی رسیده است و همه مراحل ساخت در داخل انجام می گیرد.
وی با اشاره به رشد قابل قبول کشور در زمینه تولیدات علمی هوافضای کشور، گفت: ایران در دنیا از نظر تعداد مدارک علمی در حوزه هوافضا در رتبه 15 قرار دارد و از سال 2011 نیز رشد مناسبی در این زمینه داشته ایم.
دبیر ستاد توسعه هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: در پنج سال اخیر، رتبه اول تعداد نشر مقالات این حوزه در منطقه را داریم که باید تلاش کنیم این رتبه را حفظ کرده و در دنیا نیز به رتبه و جایگاه واقعی خود برسیم.
منطقی همچنین تصریح کرد: هرگاه بودجه های مصوب تأمین شده است، محققین و پژوهشگران ما توانسته‌اند مراحل پروژه‌های موجود را با موفقیت پشت سر بگذارند.
به گفته دبیر ستاد هوایی معاونت علمی، تاکنون با اهتمام محققین و حمایت‌های جانبی صورت گرفته، رشد پروژه‌ها ادامه یافته است؛ اما امیدواریم در تامین بودجه های مورد نظر نیز اقدامات خوبی صورت گیرد.
علمی ** 1836 **2017

انتهای پیام /*


منبع : ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو