پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | صدور مجوز پرواز سمنان – مشهد مطالبه مردمی است

تاریخ خبر: // کد خبر: 91488 // // //


صدور مجوز پرواز سمنان – مشهد مطالبه مردمی است

استاندار سمنان با اشاره به ضرورت ارتقای فرودگاه‌های استان، گفت: یکی از مطالبات مردم سمنان، ایجاد و صدور مجوز پرواز مشهد – سمنان است که امیدواریم این امر محقق شود.


صدور مجوز پرواز سمنان – مشهد مطالبه مردمی است

سید شهاب‌الدین چاوشی صبح جمعه در نشست بررسی پروژه‌های وزارت راه و همچنین ستاد بازآفرینی استان سمنان به میزبانی استانداری و با حضور وزیر راه و شهرسازی دولت دوازدهم، بیان کرد: یکی از اولویت‌ها ما ارتقای دو فرودگاه استان واقع در شاهرود و سمنان است و لذا امیدواریم با نگاه خوب مسئولان ارشد حوزه راه و حمل‌ونقل شاهد اتفاقات خوبی در این استان باشیم.

وی خواستار توجه به دایر شدن خط هوایی سمنان-مشهد شد و افزود: امیدواریم مقام عالی وزارت مجوز این پرواز را تا هفته دولت صادر کنند تا تردد شهروندان سمنانی و شهرهای حومه برای زیارت امام رضا(ع) تسهیل شود.

ضرورت خدمت‌رسانی به زائران رضوی

استاندار سمنان از ظرفیت‌های خوب این استان نیز به‌عنوان پتانسیل‌های بالقوه یادکرد و گفت: گردشگری، دانشگاه‌ها، حمل‌ونقل و ترابری، قرارگیری در چهارراه شمال شرق کشور، محصولات معدنی و منابع طبیعی و کشاورزی و … عمده توانمندی‌های استان هستند که با ارتقای فرودگاه‌ها و زیرساخت‌های حمل‌ونقلی می‌توان به رونق اقتصادی این منطقه امیدوار بود.

چاوشی در ادامه ضمن بیان اینکه سالانه میلیون‌ها مسافر و زائر حرم رضوی از محورهای استان سمنان عبور می‌کنند، تأکید کرد: بهبود زیرساخت‌های حوزه راه و حمل‌ونقل یکی از ضرورت‌های استان است.

وی افزود: متأسفانه به دلیل مختلفی که یکی از آن‌ها کویری بودن راه‌های استان سمنان و خستگی مفرط رانندگان و … است، تعداد سوانح رانندگی در سمنان قابل‌توجه محسوب می‌شود لذا باید تدبیری برای کاهش این امر اندیشید.

سمنان دارای ویژگی‌های خاص

استاندار سمنان بابیان اینکه خوشبختانه وزارت راه و شهرسازی پشتیبانی خوبی از طرح‌های حوزه حمل‌ونقل استان داشته است، تأکید کرد: کری‌دور شرق-غرب، مسیر حرم تا حرم و تردد میلیون‌ها زائر باعث شده تا این استان دارای ویژگی‌های خاصی باشد.

چاوشی دیگر بخش سخنان خود را به مقوله حمل‌ونقل ریلی اختصاص داد و با تأکید بر ظرفیت‌های استان در این زمینه، بیان داشت: ارتقای خدمات ریلی به‌خصوص با زائران رضوی یک اولویت راه‌آهن در استان سمنان بوده است چراکه ما افتخار خادمی امام رضا(ع) را در خدمت‌رسانی به زائران ایشان داریم.

وی بابیان اینکه برخی سوانح ریلی به ما هشدار می‌دهند که باید در حوزه امنیت ریلی ضرورت‌ها را رعایت کنیم، گفت: روزانه بیش از ۸۰ رام قطار از استان سمنان عبور می‌کند و این امر باعث می‌شود تا امنیت تردد ریلی یک ضرورت مهم تلقی شود.

ضرورت بازآفرینی شهری

استاندار سمنان سومین بخش سخنان خود را به بازآفرینی شهری اختصاص داد و گفت: بافت فرسوده از مشکلات مهم شهرهای استان محسوب می‌شود که با مساعدت وزارت راه و شهرسازی خوشبختانه شاهد اجرای طرح بازآفرینی شهری هستیم.

چاوشی گفت: امیدواریم این نشست و حضور وزیر راه و شهرسازی در استان باعث شود تا بتوانیم مصوبات خوبی را در حوزه بافت های شهری استان سمنان داشته باشیم.

کد خبر 4376710

منبع : خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو