پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | توانمندی ایران در ساخت قطعات هواپیما برای نیازهای خود و حتی صادرات

تاریخ خبر: // کد خبر: 91638 // // //


توانمندی ایران در ساخت قطعات هواپیما برای نیازهای خود و حتی صادرات

امیر سرتیپ یوسف قربانی ، فرمانده هوانیروز ارتش، گفت: در قطعه سازی پیشرفت های بسیاری داشته و امروز توان تامین همه نیازهای خود و حتی صادرات را داریم.


توانمندی ایران در ساخت قطعات هواپیما برای نیازهای خود و حتی صادرات

امیر سرتیپ یوسف قربانی فرمانده هوانیروز ارتش در همایش هم افزایی هوانیروز سپاه و ارتش که صبح امروز در ستاد هوانیروز ارتش برگزار شد اظهار داشت: از روزی که مسئولیت هوانیروز به من سپرده شد طرح های ۲۸ گانه با عنوان ولایت را در دستور کار قرار دادیم و همچنین پشتیبانی از نیروهای سپاه و ارتش را انجام می دهیم.

وی افزود: امدادرسانی یکی دیگر از اقدامات هوانیروز است، از سوی دیگر در قطعه سازی پیشرفت های بسیاری داشته و امروز توان تامین همه نیاز های خود و حتی صادرات را داریم.

امیر قربانی به نقش آفرینی هوانیروز ارتش در دفاع مقدس پرداخت و گفت: هوانیروز در دفاع مقدس، ۱۷ استان را تحت پوشش اورژانس هوایی قرار داد و در مواقع ضروری مانند زلزله و سیل اولین نیرویی بود که در صحنه حاضر شده است.

وی در ادامه با اشاره به دلایل برگزاری همایش هم افزایی هوانیروز سپاه و ارتش، تصریح کرد: این همایش در راستای تعامل و هم افزایی و افزایش توان دفاعی و ماموریتی هوانیروز در راستای فرامین مقام معظم رهبری است. در طرح های ۲۸ گانه لبیک اقدامات بسیار مثبتی انجام شده و این طرح ها در راستای ارتقاء تجهیزات و سطح آمادگی نیروها و البته تکریم کارکنان و پیشکسوتان هوانیروز به خوبی انجام شد. ارتقای آموزش کارکنان و تعمیر و تجهیز بالگردها نیز از جمله کارهایی است که انجام شده است.

فرمانده هوانیروز ارتش با اشاره به فعالیت های یگان هواپیمایی نزاجا، خاطرنشان کرد: تاکنون تجهیز بالگردهای ۲۱۴ به راکت انداز، تجهیز ۲۰ بالگرد به سامانه دید در شب، تغییر کاربری موشک های برد بلند و پوشش عملیاتی ۱۷ استان کشور را در حوزه اورژانس هوایی به انجام رسانده ایم.

وی در پایان تاکید کرد: هوانیروز ضمن انجام ماموریت های محوله، از قرارگاه های نجف اشرف، حمزه سیدالشهدا سپاه و… نیز پشتیبانی می کند.

کد خبر 4377333

منبع : خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو