پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | حراج چمدان های گمشده و یا جامانده در فرودگاه ها !

تاریخ خبر: // کد خبر: 92524 // // // //


حراج چمدان های گمشده و یا جامانده در فرودگاه ها !

اگر چمدانی در ریل باقی بماند و هیچ مسافری آن را برندارد چمدان در فرودگاه نگه داری می شود. این مورد بسیار پیش می آید و مسافر بعد از سفر تازه متوجه می شود که یکی از چمدان هایش را در فرودگاه جا گذاشته است. در این صورت می تواند با ایرلاین و فرودگاه تماس بگیرد و هماهنگی های لازم برای تحویل چمدانش را انجام بدهد. اگر صاحب چمدان پیدا نشود تا ۹۰ روز چمدان در فرودگاه نگهداری می شود.


حراج چمدان های گمشده و یا جامانده در فرودگاه ها !

شرکت فناوری اطلاعات SITA که تولید کننده سیستم ردیابی جهانی است هرساله آمار چمدان های گم شده را در سرتاسر جهان منتشر می کند. طبق گزارش این شرکت ۲۱٫۶ میلیون چمدان در سال ۲۰۱۶ گم شده اند یا جا مانده اند. به عبارتی به ازای هر ۱۰۰۰ مسافر ۵٫۷۳ چمدان گم شده یا با تأخیر به دست صاحبش رسیده است.

گزارش های منتشر شده توسط اتحادیه شرکت های هواپیمایی اروپایی نشان می دهد که ۸۵% از چمدان های گمشده ظرف ۴۸ ساعت به دست صاحبشان می رسند. به همین دلیل این چمدان ها را می توان بیشتر جامانده دانست تا گم شده! شرکت SITA بیان کرده است که این زمان به ۳۶ ساعت کاهش پیدا کرده است.

حال اگر چمدانی در ریل باقی بماند و هیچ مسافری آن را برندارد چمدان در فرودگاه نگه داری می شود. این مورد بسیار پیش می آید و مسافر بعد از سفر تازه متوجه می شود که یکی از چمدان هایش را در فرودگاه جا گذاشته است. در این صورت می تواند با ایرلاین و فرودگاه تماس بگیرد و هماهنگی های لازم برای تحویل چمدانش را انجام بدهد. اگر صاحب چمدان پیدا نشود تا ۹۰ روز چمدان در فرودگاه نگهداری می شود.

اگر پس از ۹۰ روز از گم شدن چمدان در پرواز صاحب چمدان پیدا نشود و هیچ کس ادعای مالکیت آن را نکند چمدان به جایی می رود که سایر وسایل و اشیاء گمشده در فرودگاه می روند: فروشگاه اشیاء گمشده! فرودگاه مکان بسیار بزرگی است و هزاران مسافر از کشورهای مختلف دنیا در آن رفت و آمد می کنند. اشیاء گم شده و پیدا شده به مکانی در فرودگاه منتقل می شوند و اشیاء بی ارزش دور ریخته می شوند. اما اشیاء و لوازم گرانقیمت و به دردبخور جدا می شوند و برای فروش عرضه می شوند.

هواپیمایی لوفت هانزا در برلین قصد دارد تا اجناس چمدان‌هایی که در فرودگاه ها جا گذاشته شده است و پس از یک دوره طولانی کسی به سراغ آنها نرفته را به حراج بگذارد‌.

این حراج امروز 18 آگوست از ساعت 12 به وقت آلمان در مرکز خرید Tempelhofer آغاز شده و شرکت در آن رایگان است.

 

 

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت الی گشت/ و کانال تلگرامی Mein_Deutschland


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو