پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | موشک‌های “استارتولانچ” برای حمل ماهواره به مدار اعزام می‌شوند

تاریخ خبر: // کد خبر: 92583 // // // //


موشک‌های “استارتولانچ” برای حمل ماهواره به مدار اعزام می‌شوند

شرکت “استارتولانچ” قصد دارد موشک‌های خود را برای حمل ماهواره به مدار، تجهیز کند.


موشک‌های “استارتولانچ” برای حمل ماهواره به مدار اعزام می‌شوند

شرکت آمریکایی “استراتولانچ” (Stratolaunch) که در سال 2011 توسط “پاول آلن”(Paul Allen) پایه‌گذاری شد، از برنامه خود برای بردن بار مفید به مدار با استفاده از بزرگترین هواپیمای جهان، رونمایی کرد. این شرکت در حال حاضر، روی وسایل نقلیه مخصوص پرتاب خود کار می‌کند و در مراحل ابتدایی ابداع هواپیمای فضایی با قابلیت استفاده مجدد و حمل سرنشین، به سر می‌برد.

روش‌های مورد استفاده استراتولانچ، از جهاتی مشابه روش‌های “ویرجین گلکتیک”(Virgin Galactic) است. سیستم پرتاب منحصربه‌فرد این شرکت، از بزرگترین هواپیمای جهان به عنوان سکوی پرتاب متحرک استفاده می‌کند که قادر است وسایل نقلیه‌ای که حامل ماهواره هستند، در یک ماموریت مستقل به مدار منتقل کند. این هواپیما می‌تواند سوخت را با روش‌های ایمن‌تر و مطمئن‌تری ذخیره کند و نیازی به نگرانی در مورد هوا یا مشکلات ارتفاع پایین وجود ندارد.

بیانیه اخیر استارتولانچ نشان می‌دهد که این شرکت، قصد دارد برای وسایل نقلیه خود، تجهیزات داخلی جدیدی فراهم کند. موشک پرتاب این شرکت موسوم به “MLV” می‌تواند تا 3400 کیلوگرم بار را تا 400 کیلومتر در مدار حمل کند. موشک دیگر موسوم به “MLV Heavy” نیز قابلیت حمل شش هزار کیلوگرم بار را دارد. استارتولانچ در نظر دارد موشک اول را تا سال 2022 به مدار بفرستد اما تاریخ پرتاب موشک دوم، هنوز مشخص نیست.

استارتولانچ، تاریخ دقیق آماده شدن وسایل نقلیه خود را پیش‌بینی نکرده اما تمرکز اولیه آن، بر حمل سرنشینان و پرتاب آنهاست. این شرکت با این وسایل نقلیه جدید قصد دارد راه ساده، مقرون‌به‌صرفه و متداولی برای دستیابی به فضا ارائه دهد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو