پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سایت هایی فروش بلیت هواپیما باید حذف شوند

تاریخ خبر: // کد خبر: 94912 // // //


سایت هایی فروش بلیت هواپیما باید حذف شوند

حرمت الله رفیعی ،رئیس انجمن آژانس های هواپیمایی کشوری با بیان اینکه تخلفات فروش فقط از جانب سایت هاست، افزود: سایت های فروش بلیت هواپیما باید حذف شوند.


سایت هایی فروش بلیت هواپیما باید حذف شوند

حرمت الله رفیعی رئیس انجمن آژانس های هواپیمایی کشور در برنامه گفتگوی 18:30 درباره اعلام نرخ پروازها گفت:نرخ های اعلام شده نسبت به سال های گذشته حتی نسبت به رشد نرخ دلار بازهم بیشتر است و نباید به این نسبت افزایش قیمت داشته باشیم.

 سایت هایی فروش بیلت هواپیما باید حذف شوند
رفیعی افزود: روز گذشته در جلسه ای که ایرلاین ها با سازمان هواپیمایی کشوری داشتند قرار شد فقط ده درصد افزایش قیمت داشته باشند ولی متاسفانه برخی ایرلاین ها برخلاف تذکرات بازهم نرخ بلیت پروازها را افزایش داده اند و بیش از صد درصد افزایش قیمت داشته اند.

او افزود: یکی از مشکلات ما اجازه دادن به سایت ها برای فروش بلیت دیگر شرکت هاست، ما بیش از سه هزار مجوز فروش بلیت بند الف داریم که در صورت فروش گفته می شود دفاتر هواپیمایی و آژانس ها با قیمت بالاتر بلیت ها را می فروشند که این درست نیست و دفاتر ما پاک هستند و تخلفی از جانب دفاتر فروش بلیت صورت نمی گیرد بلکه تخلفات فقط از جانب سایت هاست که باید این سایت ها جمع شود. این مشکلات موجب شده است که مردم نتوانند بلیت خود را با قیمت واقعی خریداری کنند.

رفیعی گفت: مشکل اصلی ما سامانه نیماست چون ارز ثابت به ایرلاین ها نمی دهد. به نظر ما حمل و نقل نباید به عنوان بسته غیرضروری اعلام شود بنابراین باید نرخ ها بر اساس ارز 4200 تومانی برگردد. سامانه نیما مرتب نوسان دارد و نمی توان بر اساس آن قیمت ها را تعیین کرد.
رئیس انجمن آژانس های هواپیمایی کشور با توجه به اینکه عرضه و تقاضا در کشور برابری ندارد نظارتی نخواهد بود و توپ به دفاتر فروش بلیت انداخته می شود. مردم فقط در آژانس ها بلیت تهیه می کنند اما قیمت ها را ایرلاین ها تعیین می کنند. ایرلاین نرخ می دهد و قیمت مصوب می کند اما قیمت ایرلاین ها در مقایسه با چارترها گرانتر است. در شش ماهه اول سال چهاربار یا بالاتر قرارداد با چارتر ها بسته می شود و ما فقط بر اساس نرخ ایرلاین ها عمل می کنیم.

رفیعی گفت:  وقتی ایرلاین بالاترین قیمت را برمی دارد و اختلاف قیمت بین ایرلاین ها زیاد است نمی توان کنترل درست را انجام داد.

مقصود اسدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی دیگر مهمان برنامه با بیان نتایج جلسه روزگذشته در رابطه با قیمت بلیت هواپیما گفت: قیمت ها تا پایان شهریور و تا اتمام زمان اوج مسافرت ها تعیین شده است و شرکت ها متناسب با خدماتی که ارائه می دهند تا سقف 10 درصد مجوز افزایش قیمت نسبت به قیمت پایه را دارند.

سایت هایی فروش بیلت هواپیما باید حذف شوند
او با بیان اینکه نرخ تعیین شده در سایت انجمن شرکت های هواپیمایی اعلام شده است، گفت: شرکت های هواپیمایی تا صبح فردا قیمت ها را در سایت خودشان قرارخواهند داد.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درباره فروش بلیت در برخی سایت های فروش گفت: قیمت ها در پیک سفرها افزایش می یابد و برخی سایت ها حتی اقدام به فروش بلیتی کرده اند که پروازی برای آنها وجود ندارد.

سامانی در توضیح افزایش قیمت ها از اواسط تیر ماه گفت: پس از اجرای سیاست ارزی دولت و تخصیص ارز 4200 تومانی به شرکت های هواپیمایی، شرکت ها بر اساس 4200 تومان محاسبه هزینه انجام می دادند اما از اواسط تیر، تخصیص ارز 4200 تومانی متوقف شد و تامین ارز آزاد باعث افزایش نسبی قیمت ها شد.

او افزود: مقرر شد تا شرکت های هواپیمایی، ارز مورد نیاز خود را از طریق سامانه «نیما» تامین کنند که تا الان هیچ شرکتی نتوانسته است از سامانه ارز تهیه کند.

سامانی با بیان اینکه شرکت های هواپیمایی از افزایش قیمت بلیت ها سود نمی برند گفت: افزایش قیمت ها باعث می شود تا مسافرین با محاسبه ی هزینه سفر به دیگر وسایل حمل و نقلی روی آورند و شرکت های هواپیمایی در اینجا متضرر خواهند شد.

جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در ارتباط تلفنی گفت: سازمان هواپیمایی کشوری تصمیم گرفت دفاتر خدمات مسافرت هوایی که دارای بند الف هستند و مجوز را از سازمان هواپیمایی کشوری گرفته اند، متوازی فروش بلیت الکترونیکی شوند. این کار به دلیل تفیک بین دفاتر مجاز و غیر مجاز انجام شده است و قابل نظارت هستند؛ مسافران می توانند از این دفاتر و سایت هایی که معتبر هستند بلیت پرواز تهیه کنند.

سایت هایی فروش بیلت هواپیما باید حذف شوند

جعفرزاده درادامه افزود: یک از وظایف دفتر نظارت هواپیمایی نظارت بر مکانیزم های دفاتر است و نظارت از طریق دفتر نظارت هواپیمایی کشور است. واگذاری خطوط هوایی و پروازها زیر نظر دفتر نظارت است اما افزایش قیمت ها تحت تاثیر نوسانات نرخ ارز بوده است. ارز برای پروازهای داخلی تخصیص داده شده و برای پرواز های خارجی نیز اقداماتی در سازمان هواپیمایی کشوری در حال انجام است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: ملاک نرخ بلیت هواپیما بر اساس اعلام شرکت های هواپیمایی است که در دفاتر اعلام می کنند و واسطه ها قیمت را افزایش می دهند. ما نرخ تکلیفی نداریم فقط ملاک نرخی است که شرکت های هوایی اعلام می کنند و در صورت تخلف ما فقط شرکت های هواپیمایی را مقصر می دانیم.

 

منبع : سایت شبکه خبر


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو